Artykuł pochodzi ze stronny
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Miastku

Świerzenko dla dzieci

Dzień Dziecka w Świerzenku

w dniu 16.06.2019 r. o godz. 15:00 w Świerzenku odbyło się spotkanie integracyjne dla wszystkich dzieci z okazji ich minionego święta. Impreza podzielona byłą na dwie części. Pierwsza część artystyczna odbyła się w budynku świetlicy. W tej części wystąpiły dwa zespoŁy taneczne, które wykonały swoje popisowe układy hip-hopowe. Obydwa zespoły ,, Minin Lajcik" oraz ,,Lajcik" trenują w każdą środę w świetlicy pod fachowym okiem Pani Pauliny Krzemińskiej i pod opieką merytoryczną Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Miastku.

Dzieci i młodzież za swój taneczny występ zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po części oficjalnej zaczęła się fantastyczna zabawa: były lody i soczki dla ochłody i kiełbaska z grilla, konkursy i zabawy. Całość imprezy poprowadziła niezawodna Pani Dorota Bilińska a oprawą muzyczną i fotograficzną zajęła się Aleksandra Wolska.

Największą atrakcją dla dzieci okazała się dmuchana zjeżdżalnia. Wszystkie dzieci mogły z niej korzystać na ile tylko starczyło im sił. Przed świetlicą panował tłok, gwar, śmiech i radość. Zabawa trwała do samego wieczora. Dziękuję w imieniu dzieci i ich rodziców Sołtysowi, Panu Adamowi Bartoszewiczowi, członkom Rady Sołeckiej, Pani Agnieszce Bartoszewicz oraz Państwu Dorocie i Zbigniewowi Bilińskim za zorganizowanie dzieciom imprezy  przeznaczonej tylko i wyłącznie dla nich.

Dziękuję też naszemu Sołtysowi za prezent, w postaci mini koszykówki i magnetycznej tarczy z rzutkami, która została zakupiona do świetlicy, aby urozmaicić odbywające się w niej zajęcia.

Pozdrawiam D.W.

opublikował: Janusz Gawroński
data publikacji: 2019-06-25 00:00:00
data ostatniej aktualizacji: 2019-06-26 06:11:04