Artykuł pochodzi ze stronny
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Miastku

Sukces Świerzowianek

W dniu 06.02.2016 r. w Bytowie odbył się III Powiatowy Turniej KGW...

W dniu 06.02.2016r. w Bytowie odbył się III Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, w którym uczestniczyły rówież KGW Świerzowianki. 

Przygotowania do tego wydarzenia trwały kilka pracowitych tygodni. Wieczorami w świetlicy można było słyszeć jak rozbrzmiewają dźwięki Poloneza i Krakowiaka. Panie i Panowie w pocie czoła dzielnie uczyli się jak dostojnie tańczyć narodowe tańce. W świetlicy wspólnie zwijaliśmy rurki do papierowej wikliny, wykonywaliśmy wachlarzyki i trąbki z gazet. Oj, żmudna to była praca, ale efekt- wspanniały! Z elementów tworznych wspólnie przez dzieci i  Panie  z KGW, powstała wspaniała cudowna suknia. 

Współnymi siłami ułożyliśmy też tekst piosenki pt. ,, Przez dziurkę od klucza", którą śpiewały Ola i Weronika, a Panie i Panowie odgrywali do niej scenki kabaretowe. Ileż śmiechu było przy tym! Z pomieszczeń Stowarzyszenia rozchodził się zapach pierogów, a w świetlicy w tym czasie Pani Alicja Tomkowska i Pani Aleksandra Belka tworzyły tablicę pt.,,Z tego powodu rozpiera nas duma...". Ciężka praca wszystkich zaowocowala zajęciem przez KGW Świerzowinki Grand Prix w III Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. Nasze pierogi smakowały Jury najlepiej, tablica była również najpiękniejsza i sukienka z papieru również podbiła serca Jury. 

Wszyscy jesteśmy z tego faktu bardzo dumni, ponieważ ponownie przekonaliśmy się, że w  jedności tkwi siła i jeśli wspólnie połączymy tą siłę, to sukces murowany! 02.04.2016r. KGW Świerzowianki oraz dzieci i młodzież ze świetlicy jadą reprezentować Gminę Miastko w dalszym etapie turnieju.

Oto kilka fotek z imprezy:

opublikował: Janusz Gawroński
data publikacji: 2016-02-09 19:41:04
data ostatniej aktualizacji: 2016-02-09 19:41:04