Artykuł pochodzi ze stronny
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Miastku

Plażówka 2016

Doroczny turniej piłki plażowej w Wołczy Małej pod znakiem

pięknej pogody, fair play gry i zdrowej rywalizacji sportowej. Czternaście par stanęło w głównym turnieju, który został rezegrany systemem brazylijskim. Gościliśmy zespoły z Warszawy, Stalowej Woli, Kretomina, Szczecinka, Kolczygłów, Bytowa, Kołobrzegu i z naszej gminy z Wałdowa, Miłocic i oczywiście z Miastka.

O trzecie miejsce spotkały się pary: Jordan Wiktorowicz (Kołczygłowy) i Łukasz Hering (Bytów) przeciwko Dariuszowi Adamczykowi i Patrykowi Zającowi (obydwaj z Miastka). Wygrała bardziej doświadczona para Wiktorowicz - Hering 2:0 (15:12), (15:3). Tym samym Jordan i Łukasz, jak w ubiegłym roku, zajęli trzecie miejsce w turnieju.

O pierwsze miejsce walczyły pary: Mariusz Kowalik (Stalowa Wola) i Waldemar Węgierski (Kretomino) kontra Paweł Sutyniec (Warszawa) i Stefan Wyszyński (Kołobrzeg). Pojedynek zdominowała para Sutyniec/Wyszyński pokonując swoich przeciwników 2:0 (15:6), (15:9).

Dziękujemy serdecznie w imieniu organizatorów (OSiR Miastko i MGOK Miastko) panu Janowi Bodnarowi, sołtysowi Wołczy Małej, za wspaniałe przygotowanie boisk i placu rekreacyjnego nad jeziorem Średnim oraz Burmistrzowi Miastka Romanowi Ramionowi i Bogusławowi Bodnarowi, Prezesowi Firmy Drew-Trans za wsparcie rzeczowo-finansowe imprezy.

Sędziom dziękujemy za bezproblemowe prowadzenie zawodów, a zawodnikom za udział.

Do zobaczenia za rok nad Jeziorem Średnim w Wolczy Małej.

opublikował: Janusz Gawroński
data publikacji: 2016-08-20 17:00:03
data ostatniej aktualizacji: 2016-08-21 10:19:04