Artykuł pochodzi ze stronny
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Miastku

Dla Pań w Słosinku

11 marca 2017 roku w świetlicy wiejskiej

w Słosinku dzięki zaangażowaniu animator kultury Bożeny Pontus i Rady Sołeckiej, odbyła się  uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Dzieci biorące na co dzień udział w zajęciach świetlicowych, w specjalnie przygotowanych na ten dzień humorystycznych scenkach teatralnych, ukazały pragnienia mężczyzn dotyczące kobiet na przestrzeni wieków. Poprzez swoją grę młodzi artyści spróbowali pokazać, że „z kobietami źle, a bez nich jeszcze gorzej".

Przybyłe Panie miały także okazję obserwować występy wokalne i taneczne w wykonaniu dzieci. Mogły także chociaż przez chwilę przenieść się w świat iluzji, który zaproponował w swoim występie nasz słosinecki iluzjonista – Robert. W tym dniu nie zabrakło również serdecznych życzeń skierowanych do wszystkich kobiet, zarówno tych dużych jak i małych oraz symbolicznego kwiatka.  Po programie artystycznym chętne Panie uczestniczyły w corocznych wyborach Kobiety Roku 2017. Aby zdobyć ten zaszczytny tytuł, Panie musiały zmierzyć się z przygotowanymi konkurencjami. Zadania wymagały w tym roku celnego oka, sprawnej dłoni czy umiejętności plastycznych. Po podliczeniu zdobytych punktów okazało się , że zaszczytny tytuł Kobiety Roku 2017 zdobyła pani Agnieszka Kachel.

Wszystkie Panie za udział w konkursie otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Sołecką. Przy kawie i słodkim poczęstunku czas upłynął bardzo szybko. Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom za przybycie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości. Bożena Pontus

opublikował: Janusz Gawroński
data publikacji: 2017-03-14 18:35:08
data ostatniej aktualizacji: 2017-03-14 18:35:08