Olimpiada Rekreacyjna

2020-07-26 08:28:13   Janusz Gawroński

W Piaszczynie na boisku szkolnym w piątkowe popołudnie, 24 lipca, odbyła się 9. Olimpiada Rekreacyjna Świetlic Wiejskich gminy Miastko. Do rywalizacji stanęło osiem reprezentacji świetlic wiejskich: Chlebowa, Kamnicy, Miłocic, Piaszczyny, Słosinka, Świerzenka, Trzcinna i Wałdowa.

Walka była zacięta, ale fair play i za to wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Klasyfikacja generalna:

1 miejsce Trzcinno - 35 pkt.
2 miejsce Słosinko - 35 pkt.
3 miejsce Chlebowo - 35 pkt.
4 miejsce Miłocice - 34 pkt.
5 miejsce ex aequo: Piaszczyna i Świerzenko - po 31 pkt.
6 miejsce Wałdowo - 30 pkt.
7 miejsce Kamnica - 21 pkt.
W poszczególnych konkurencjach pierwsze trzy miejsca zajęli:
Konkurencja I - Animatorzy
1. Słosinko v
2. Trzcinno
3. Wałdowo
O pierwszych trzech miejscach zadecydowała dodatkowa konkurencja, bieg trójek ze związanymi nogami. W walce bezpośredniej pierwsza na metę dotarła drużna Trzcinna, druga drużyna Słosinka i trzecie drużyna Chlebowa.
Serdecznie dziękujemy animatorkom kultury ze świetlic wiejskich za przygotowanie drużyn do Olimpiady, pani Monice Bilickiej, animatorce kultury z Piaszczyny, za ogarnięcie całości.
Dziękujemy pani Krystynie Gołuńskiej, panu Lesławowi Gołuńskiemu, pani Sylwii Sztobnickiej, pani Wiktorii Gostomskiej oraz właścicielce Sklepu Spożywczego w Spadku w Piaszczynie za pomoc organizacyjną i rzeczową. Panu Bogusławowi Bilickiemu dziękujemy za wspaniałe grillowane kiełbaski.
Nagrodzeni otrzymali puchary, dyplomy i nagrody finansowe.
Olimpiada Rekreacyjna była pierwszym turniejem z serii Grand Prix Lata 2020. Do końca wakacji jeszcze trzy razy spotkamy się w różnych miejscach gminy Miastko by odbyć kolejne zawody: 1 sierpnia w Miłocicach - turniej piłki plażowej, 7 sierpnia w Trzcinnie - turniej w dwa ognie i 15 lipca w Miastku - zawody w jeździe na hulajnodze.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za udział i wspaniałą zabawę. Więcej fotek: Odnośnik do adresu url