Wakacje w Słosinku

2020-09-03 19:48:29   Janusz Gawroński

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Taki i dobiegły końca tegoroczne wakacje. Pomimo przeciwności, które przyniosła nam sytuacja spowodowana koronawirusem udało się przy współpracy z panią Joanną Grzelak zorganizować zajęcia według opracowanego programu.

W sierpniu przeprowadzone były zajęcia plastyczne, techniczne, sportowe i edukacyjne. Wszystko po to aby pokazać dzieciom możliwości pożytecznego zorganizowania czasu wolnego. Zajęcia były różne, m.in.: malowanie koszulek wodą zabarwioną bibułą, formowanie i lepienie szalonych kształtów i stworków z masy papierowej, szycie toreb z materiału i koszulek, malowanie kredą po chodniku czy puszczanie baniek mydlanych.

W czasie tegorocznych wakacji nie mogło zabraknąć konkursów plastycznych, w których uczestnicy zajęć mogli wykazać się swoimi zdolnościami. Tematem pierwszego konkursu plastycznego była „Pocztówka z wakacji”.

Zwycięzcami zostali:

Kategoria I

• I m-ce Klaudia Nowicka
  • II m-ce Alan Grzelak
  • III m-ce Oliwier Daszewski
  • Kategoria II

• I m-ce Oskar Grzelak
  • II m-ce Nikola Kłosińska i Milena Zglinicka
  • III m-ce Maria Binczyk
  • Wyróżnienia:

• Nikola Nowicka,
  • Julia Lemańska,
  • Wiktoria Porada,
  • Agata Szajner
  • Drugi konkurs plastyczny nosił tytuł „Mój krajobraz”.

Oto zwycięzcy: Oskar Grzelak, Nikola Nowicka, Agata Szajner, Emil Janus, Maria Binczyk, Alan Grzelak, Oliwier Fabiniak, Maciej Szuta, Oliwier Daszewski, Lilianna Linowska, Klaudia Nowicka

Uczestnicy zajęć wzięli również udział w turniejach sportowych, których organizatorem był MGOK w Miastku oraz Panie Animatorki z poszczególnych świetlic.

.
  • - Olimpiada Rekreacyjna Świetlic Wiejskich w Piaszczynie – p. Monika Bilicka
  • - Turniej Piłki Plażowej – p. Wioletta Zalas i p. Anna Żmidzińska
  • - Turniej „Dwa Ognie” – p. Terasa Stadnik
  • - Wakacyjne Zawody w Jeździe na Hulajnodze – MGOK i MSM GRYF w Miastku
  • Młodsze dzieci miały możliwość wyjazdu na teatrzyk „Mieszko I inaczej” do Świerzenka, a starsze dziewczęta przez całe wakacje brały udział w Wakacyjnym Klubie Piosenki w MGOK w Miastku.

22.08.2020 razem z Marysią Binczyk Wzięłyśmy udział w kiermaszu zorganizowanym przez MGOK, Który odbył się w Parku Miejskim w Miastku.

Wakacje zakończyliśmy wspólnym grillowaniem przed świetlicą w Słosinku oraz na magicznym spotkaniu z Czarodziejem Apollino i jego Wróżką Iwoną w MGOK w Miastku, gdzie wręczone zostały nagrody Grand Prix Lato 2020.

Udało nam się zająć II MIEJSCE !!!

Wakacje letnie były realizowane przy wsparciu MGOK w Miastku i środków pozyskanych na ten cel z MGKRPA w Miastku.

Sporządziła: Bożena Pontus

Fotki na fejsie