Ola i Kamila nagrodzone

2020-10-14 09:35:22   Janusz Gawroński

Japońska JAL Foundation z siedzibą w Tokio ma za zadanie promowanie kultury japońskiej, także współczesnej, w świecie.

W ramach tego programu fundacja m.in. co dwa lata ogłasza konkurs i w tym roku pn. "The 16 th World Childrens Haiku Contest". Zachęca dzieci na całym świecie do tworzenia haiku i towarzyszącej mu ilustracji.

(Haiku - wywodzi się z Japonii i jest najkrótszą formą wiersza na świecie. W trzech wersach trzeba ująć ulotne chwile życia i otaczającego nas świata, przyrody).

Dzieci z sekcji plastycznej MGOK Miastko podjęły się tego zadania. Nie było lekko wymyślić haiku (17 sylab) o tematyce sportowej i przedstawić na ilustracji... Ale udało się. Na dniach dostaliśmy radosną wiadomość - prace Oli Rudnik lat 9 i Kamili Siebielec lat 12 zostały nagrodzone w Tokio. Znalazły się obok innych nagrodzonych m.in. z Australii, Chin, Meksyku, Sri Lanki, USA, Indii... Cóż dodać...

Gratulujemy.

W przekazaniu nagród pośredniczyło Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.