Wałdowo 2014-05-14 08:43:39      

Animator kultury - pani Karolina Bocyk


Wałdowo, Chlebowo. Dzięki dotacji z Gminy Miastko w świetlicach wiejskich odbywają się warsztaty rękodzieła.

Organizatorem warsztatów jest Lokalna Grupa Działania "Wrzeciono" przy wydatnej pomocy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Miastku. Tym razem młodzi adepci sztuki rękodzielniczej spotkali się w świetlicach w Wałdowie i Chlebowie. Już od rana 14 sierpnia w świetlicy wiejskiej zgromadziła się grupa uczestników warsztatów decoupage (Dekupaż, Decoupage - technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia:drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa), by realizować swoje marzenia w zdobieniu przedmiotów. Natomiast popołudniu warsztaty zawędrowały do Chlebowa, gdzie grupka, chyba najmłodszych uczestników, poznawała technikę quilling'u (Quilling (ang. „nawijać na pióro lub rurkę”) technika z rodzaju papieroplastyki (zwana też papierowym filigranem) służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru). Zaangażowanie, w obu przypadkach, biorących udział w warsztatach dzieci i młodzieży było olbrzymie, co potwierdza konieczność realizowania podobnych projektów w przyszłości. I jeszcze kilka fotek z Wałdowa i Chlebowa.

 

 

 

 

 

 

 


Wałdowo. W niedizelę 9 sierpnia 2015 wybraliśmy się rodzinnie na spływ kajakowy rzeką Brdą. 

Pogoda dopisała, humory też, jak widać na załączonych zdjęciach. Pokonaliśmy odcinek 8 km ze Starej Brdy do Żołny. Dzieci były bardzo dzielne - wiosłwały ile miały sił, kąpały się w rzece - a im więcej atrakcji tym lepiej dla dzieci. Spływ zakończyliśmy przy ognisku i pieczonych kiełbaskach. Atmosfera była bardzo miła, nim się obejrzeliśmy, trzeba było już wracać do domu. KB


Piękna pogoda towarzyszyła 4 Olimpiadzie Rekreacyjnej Świetlic Wiejskich w Wałdowie. Świetlice wiejskie, które działają pod merytoryczną opieką Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Miastku spotkały się na boisku do piłki siatkowej, nieopodal Kościoła pw. św. Stanisława Kostki w Wałdowie, aby wziąć udział w siedmiu konkurencjach rekreacyjnych przygotowanych przez gospodarzy. Walka była zacięta i trzeba było przypominać, że to tylko zabawa. Suma sumarum wszystko było fair play. Olipmpiada mogła się odbyć dzięki wsparciu Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku oraz Rady Sołeckiej w Wałdowie z panią sołtys Anną Palińską oraz MGOK Miastko.

Wyniki w poszczególnych konkurencjach:

I. Biegi w workach:

1. Wałdowo - 73,75 sek

2. Dretyń - 76,59 sek

3. Trzcinno - 80,72 sek

II. Bieg z rakietą i piłeczką:

1. Wałdowo - 48,17 sek

2. Trzcinno - 48,64 sek

3. Świerzenko - 49,81 sek

III. Zdejm, włóż koszulkę:

1. Świerzenko - 41,11 sek

2. Kamnica - 41,17 sek

3. Dretyń - 41,21 sek

IV. Pięć kubków:

1. Wałdowo - 25,07 sek

2. Trzcinno - 26,54 sek

3. Dretyń - 29,99 sek

V. Bieg z jajkiem:

1. Świerzenko - 50,93 sek

2. Słosinko - 51,13 sek

3. Trzcinno - 52,36 sek

VI. Slalom z butelką:

1. Świerzenko - 95,30 sek

2. Słosinko - 98,40 sek

3. Miłocice - 99,24 sek

VII. Napełnianie buteli (konkurencja dla animatorek kultury):

1. Trzcinno, Miłocice, Wałdowo, Żabno, Kamnica, Świerzenko i Słosinko - 33 cm

2. Dretyń - 30 cm

3. Piaszczyna - 10 cm

Klsyfikacja generalna:

1. Świerzenko - 57 pkt.

2. Wałdowo - 51 pkt.

3. Trzcinno i Słosinko - 47 pkt.

5. Dretyń - 42 pkt.

6. Miłocice - 41 pkt.

7. Kamnica - 39 pkt.

8. Żabno - 34 pkt.

9. Piaszczyna - 20 pkt.

Serdecznie dziękujemy wszystkim animatorką kultury za przygotowanie dzieci, a szczególne podziękowania dla pani Karoliny Bocyk i jej mężowi za ogromną pracę organizacyjną włożoną w przygotowanie Olimpiady. Sędzią pomocniczym był pan Jerzy Szabla, a całość prowdził Dziadek Jasiu - Janusz Gawroński. Do zobaczenia w przyszłym roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


W Wałdowie, w sobotnie przedpołudnie 1 sierpnia 2015 r. o godz.10.00 odbędzie się 4 Olimpiada Rekreacyjna Świetlic Wiejskich. Tym razem Wałdowianie do spółki z Piaszczyną wymyślili siedem konkurencji, które zostaną przeprowadzone podczas imprezy. Olimpiada ma chrakter drużynowy i jest rywalizacją reprezentacji świetlic, które działają pod egidą Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Miastku. Jest to dziesięć świetlic: Chlebowo, Dretyń, Kamnica, Miłocice, Piaszczyna, Słosinko, Świerzenko, Trzcinno, Wałdowo i Żabno. W Wałdowie będzie można wziąć udział w następujących konkurencjach: skoki w workach, bieg z piłeczką i rakietą, wkładanie i rozbieranie koszulki, bieg z kubkami, bieg z jajkiem, slalom z butelką i przenoszenie wody - konkurecja dla animatorek kultury.

Będą puchary, nagrody i słodycze oraz pamiątkowe dyplomy. Do współorganizacji włączyło się Sołectwo Wałdowoz pania sołtys Anną Palińską, które zafunduje kiełbaski z grilla i będzie gościć wszystkich przybyłych zawodników. Finansowo wspiera Olimpiadę Miejsko-Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku, a z ramienia MGOK Miastko za organizację odpowiadają panie animatorki kultury: Karolina Bocyk i Eugenia Tandecka.


Teatr "Urwis" z Krakowa zaprezentował dzieciom w Miastku i Wałdowie przedstawienie pt. "Bajeczna księga". W czwartkowe popołudnie, 16 lipca dzieci miały okazję uczestniczyć w tym interaktywnym wydarzeniu. Ich reakcje, spontaniczne i radosne, świadczą o tym, iż bawiły się dobrze. Letnie spotkania z teatrem są cykliczną imprezą, które w czasie wakacji zagoszczą cztery razy w Miastku i cztery razy na terenie gminy. Zapraszamy dzieci z rodzicami, myślę, że miło spedzicie razem czas. Następne spotkanie z teatrem dla dzieci 30 lipca o godz.13.00 w Miastku i o godz.15.00 w Świerzenku, a zobaczymy przedstawienie pod tytułem "Król zwierząt". I jeszcze kilka fotek z Miastka i Wałdowa. 


W dniu 14 czerwca panie z aerobiku wybrały się na kajaki, zabrały ze sobą również panów. Pogoda dopisała, humory też jak widać na załączonych zdjęciach. Wypływaliśmy ze Starej Brdy do Żołny - pokonaliśmy odcinek 8 km. W połowie drogi zrobiliśmy przerwę na kanapki i kawę. Wbrew pozorom jak niektórzy sądzą kajaki to super sport, ale nie źle trzeba się namęczyć i nawiosłować, aby dopłynąć do celu. Nasza grupa okazała się wytrzymała i daliśmy radę. Po dopłynięciu przebraliśmy się w suche rzeczy i pojechaliśmy na miejsce skąd wypływaliśmy - tam czekało na nas ognisko. Wspólnie upiekliśmy kiełbaski, zjedliśmy i powspominaliśmy przy ognisku. Atmosfera była bardzo miła, nim się obejrzeliśmy, a był już czas do domu. Wszystko co dobre szybko się kończy, ale na pewno to powtórzymy. Z Wałdowa KB


Dnia 5 czerwca br. w Sołectwie Wałdowo odbyły się obchody Dnia Dziecka. Było spotkanie ze Strażnikiem Koła Łowieckiego "Artemida" w Wałdowie p.Krzysztofem Spiczak Brzezińskim, podczas którego były pytania o otaczającej nas przyrodzie. Po edukacyjnym spacerze ,odbyły się zawody wędkarskie pod nadzorem przedstawicieli PZW Karaś z Miastka. Do atrakcji włączyła się miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, która w tak piękny słoneczny dzień wykonała dla nas tęczę!  Dzieci otrzymały słodkie upominki oraz prezenty. Na zakończenie był grill z kiełbaskami. Serdeczne podziękowania dla instytucji z którymi Sołectwo współpracuje,dzięki którym dzieci otrzymały po kilka prezentów oraz przygotowano poczęstunek, m.in. Koło Łowieckie "Artemida", Nadleśnictwo Dretyń, Koło Wędkarskie PZW w Miastku oraz MGKRPA w Miastku. Szczególne podziękowania dla wszystkich osób, które pomagały przy organizacji tego spotkania. Życzymy naszym pociechom tyle słońca i dobrego humoru na co dzień, ile było podczas obchodów Dnia Dziecka w Wałdowie!

 

 


Dnia 23 maja 2015 r. o godz.16.00 w świetlicy wiejskiej obchodziliśmy "Dzień Matki i Ojca". Dzieci przygotowały wierszyki dla matek i ojców.Starsze dzieci zatańczyły, wystapił także "chłopiec z gitarą". Panie przygotowały ciasta, które potem oceniła komisja i nagrodziła najsmaczniejsze. Nie zabrakło też konkursów dla ojców, którzy musieli ubierać lalki - ta konkurencja ucieszyła wszystkich gości. O tym, jak spotkały się dwie mamusie w parku i przechwalały się swoimi dziećmi, mówił skecz, który wywołał salwy radości i uśmiech na twarzach publiczności - co widać na załączonych zdjęciach.

Animator kultury Karolina Bocyk


W sobotnie przedpołudnie 16 maja 2015 r. w świetlicy wiejskiej w Wałdowie odbyło się szkolenie dla młodych adeptów sztuki wędkowania słodkowodnego. LGR Pojezierze Bytowskie przeznaczyło 3.000,00 zł na zakup wyposażenia wędkarskiego dla uczestników szkółki. Pan Prezes Koła PZW w Bytowie Piotr Kluk poprowadził szkolenie, a wspierał go Wiceprezes ds Ochrony pan Edward Braksator, który mówił działaniach Społecznej Straży Rybackiej. Serdeczne podziękowania dla Pani Dyrektor LGR pani Gabrieli Nosińskiej za przygotowanie szkółki wędkarskiej dla 30 dzieci w Sołectwie Wałdowo. Dla młodych wędkarzy rodzice przygotowali słodki poczęstunek, a Rada Sołecka przygotowała na zakończenie imprezy grilla z kiełbaskami.


Razem z dziećmi  przygotowaliśmy jajka i kartki wielkanocne. Styropianowe jajka i zajączki zdobiliśmy cekinami, bibułą, malowaliśmy je również farbami. Do pomocy przy pisankach właczyli również dorośli bo - jak widać sprawia to wielką frajdę dzieciom jak i dorosłym. Robiliśmy również zajaczki i kurczaki z balonów, nie zabrakło rzeżuchy, a w niej kurczaczka. Dzieci i młodzież ze  świetlicy wiejskiej w Wałdowie wraz z opiekunem składają wszystkim najserdeczniejsze życzenia:

POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH,BOGATEGO ZAJĄCA I MOKREGO ŚMINGUSA DYNGUSA:-)

zajrzyj do galerii