Trzcinno 2014-05-14 08:47:20      

Animator kultury - pani Teresa Stadnik


Trzcinno. W środę 6 sierpnia 2015 roku świetlica wiejska w Trzcinnie dzięki  MGOK w Miastku gościła artystów ze STUDIA TEATRALNEGO "ART-RE" w Krakowie, 

 

W środę 6 sierpnia 2015 roku świetlica wiejska w Trzcinnie dzięki  MGOK w Miastku gościła artystów ze STUDIA TEATRALNEGO "ART-RE" w Krakowie, którzy wystąpili ze spektaklem teatralnym "ŚPIĄCA KRÓLEWNA". W spotkaniu tym uczestniczyły dzieci z Trzcinna oraz Żabna i Wałdowa. Było bardzo fajnie, dzieci aktywnie brały udział w tym przedstawieniu, co sprawiło im dużo radości. Również rodzice byli zadowoleni, że dzieci mogą brać czynny udział w takim przedstawieniu.

Dziękuję Paniom animatorkom kultury z Wałdowa i Żabna za przybycie wraz z dziećmi i MGOK w Miastku za zorganizowanie tego spotkania.Pozdrawiam. T.S.

 

 


W sobotnie popołudnie 25 lipca 2015 r. w świetlicy wiejskiej w Trzcinnie w ramach realizowanego projektu"ROZŚPIEWANA ŚWIETLICA" odbyło się spotkanie przy karaoke dla dzieci ze świetlic wiejskich z Dretynia, Trzcinna i Żabna. Spotkanie to miało formę wspólnej zabawy przy piosence. Początkowo nieśmiało każda drużyna podchodziła do mikrofonów i śpiewała, ale z upływem czasu stres minął i wszyscy już doskonale się bawili śpiewając wylosowane i wybrane przez siebie piosenki, a panie animatorki dzielnie im  w tym pomagały.  

 

 

 

 


Piosenka łagodzi obyczaje. W myśl tej maksymy, w świetlicy wiejskiej w Trzcinnie, w sobotnie popołudnie 25 lipca 2015 o godz.16.00 odbędzie się spotkanie integracyjne świetlic wiejskich z Dretynia, Trzcinna, Wałdowa i Żabna. Każda reprezentacja przygotuje się wokalnie do w miarę wiernego znanego przeboju. A zgodnie ze słowani piosenki "Śpiewać każdy może", nie ważne jak komu to wyjdzie, ważne by bawić się doskonale.


Rozpoczął się sezon letni i czas wielkiej "laby" dla dzieciaków, które mają wakacje. "BEZPIECZNE WAKACJE" - pod takim hasłem w świetlicy wiejskiej w Trzcinnie w dniach 30 czerwca i 3 lipca 2015 r. odbyły się spotkania dla dzieci i młodzieży z pracownikami policji i lasów państwowych. 


W dniu 26.06.2015 r.  na placu rekreacyjno-sportowym  w Trzcinnie odbyła się impreza przygotowana dla dzieci i rodziców  z okazji POWITANIA WAKACJI. Od godziny 17 do 20 dzieci z Trzcinna i okolic uczestniczyły w konkurencjach sprawnościowych( z nagrodami ) i bawiły się wspólnie z rodzicami przy muzyce zespołu "KACZORY". Rozpalono ognisko - przy którym można było upiec kiełbaski zakupione przez sołtysa. Po godzinie 20 dzieci opuściły plac, a pozostali dorośli, którzy bawili się do rana. O wspaniałej zabawie świadczą załączone zdjęcia. Składam serdeczne podziękowania paniom z Rady Sołeckiej, Aerobic Clubu oraz zespołowi "Kaczory" za pomoc w zorganizowaniu tej imprezy.

Pozdrawiam, T.Stadnik

 

 


W świetlicy wiejskiej w Trzcinnie rozpoczęły się sobotnie spotkania przy karaoke. Jest to cykl spotkań w ramach projektu "ROZŚPIEWANA ŚWIETLICA"  napisanego przez panie z  AEROBIC CLUBU, który otrzymał II miejsce w V edycji konkursu "Społecznie Aktywni ", zorganizowanego przez LGD Wrzeciono.                                                                                                 Pierwsze spotkanie przyciągnęło sporą grupę dzieci, które początkowo nieśmiało podchodziły do mikrofonów i śpiewały. Pierwszymi odważnymi byli: Kinga Deńczyk i Nikodem Wiśniewski, którzy zmobilizowali pozostałych do tej zabawy. Nikodem tak nas zachwycił swoim śpiewem, że wszyscy z przyjemnością słuchaliśmy piosenek w jego wykonaniu. Z upływem czasu wszyscy, którzy znajdowali się w świetlicy śpiewali, a młodszym dzieciom pomagały panie odpowiedzialne za realizację tego projektu. I tak minęła  nam sobota w świetlicy , która faktycznie tego dnia była rozśpiewaną świetlicą. Myślę, że następne spotkania będą również udane jak to w sobotę 20.06.2015 r.

Pozdrawiam,T.S. 

 

 


W sobotę 6.06.2015 r. grupa dzieci  pod moją opieką wzięła udział  w RAJDZIE PIESZYM zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania  WRZECIONO. Mieliśmy do pokonania 12 km, ale cóż to było dla  ''moich kochanych dzieciaków''. Oni ten szlak pokonali najszybciej (20 min. przewagi). Wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział w konkursach (oczywiście mnie też namówiły) wygrywając atrakcyjne nagrody. Po mimo zmęczenia buzie były uśmiechnięte, a ja jestem zadowolona, że udało mi się namówić taką grupę dzieci na ten rajd. Pozdrawiam T.Stadnik 


W niedzielę 31 maja 2015 na placu rekreacyjno-sportowym w Trzcinnie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Rada Sołecka wraz z sołtysem Wiesławem Broniszewskim przygotowała dla dzieci wiele atrakcji. Dzieci mogły korzystać z dmuchanej zjeżdżalni, skakać na trampolinie oraz korzystając z uprzejmości naczelnika OSP Żabno Pawła Lemańskiego, przejechać się wozem strażackim. Każde dziecko, które przebywało na placu, otrzymało karnet na napój, lody, cukierki, wafelki, watę cukrową i kiełbaskę z grilla.

Odbyło się wiele konkurencji sportowych, z nagrodami, dla dzieci w różnym wieku: najmłodsi do klasy "0", klasy I-III, Klasy IV-VI, gimnazjum, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły. Jednak najwięcej emocji wzbudziły konkurencje dla mam i tatusiów z dziećmi. Na zakończenie odbył się mecz piłki siatkowej, Rodzice - Dzieci. Przez pięć godzin przy sprzyjającej pogodzie i muzyce, dzieci (również z sąsiadujących sołectw) doskonale bawiły się, co można obejrzeć na załączonych fotkach (TS) - kliknij.


Dzień Matki w świetlicy wiejskiej w Trzcinnie odbył się nietypowo w piątek 29.05.2015 r.Przybyłe mamy powitał sołtys Wiesław Broniszewski. Mamy przy kawie i słodkościach wysłuchały piosenek i wierszy w wykonaniu dzieci, które na co dzień uczęszczają do świetlicy. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe laurki.Za pomoc w organizacji Dnia Matki serdecznie dziękujemy Paniom z Rady Sołeckiej.

Pozdrawiam T. Stadnik                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     


20 maja 2015 r. w Centrum Informacji Turystycznej w Miastku odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników V edycji konkursu  „Społecznie aktywni”. Wśród nagrodzonych znalazły się grupy nieformalne ze świetlic wiejskich w Trzcinnie i Dretyniu: II miejsceROZŚPIEWANA ŚWIETLICA- AEROBIC CLUB z Trzcinna. „Rozśpiewana świetlica” to sobotnie spotkania dla wszystkich mieszkańców przy karaoke, a III miejsceKobiety w akcji!!! Animacja kobiet w Dretyniu- DEKA czyli Dretyńska Ekipa Kobiet Aktywnych. W ramach projektu odbędzie się: Animacja kulinarna-cykl warsztatów w świetlicy zajęcia warsztatowe z p.Anną Balcerzak - autorką książki „Potrawy stare i nowe na każdą okazję”, kiermasz własnych wyrobów podczas I Wiejskich Konfrontacji Artystycznych, próba stworzenia produktu lokalnego. Serdecznie gratulujemy. Należy nadmienić, iż podczas uroczystości zaprezentował się zespół Ale Babki z MGOK Miastko działający na co dzień przy świetlicy wiejskiej w Miłocicach, w składzie: Izabela Hrycyszyn, Monika Szczepaniak, Helena Stanisławska (z ważnych powodów nieobecna) i Zbigniew Biliński - instruktor muzyczny.

Więcej na stronie LGD Wrzeciono


W świetlicy wiejskiej w Trzcinnie rok rocznie wykonuje się plamy wielkanocne, które podczas Świąt Wielkanocnych ozdabiają kościół. Piękne palmy, przystrojone w tradycyjny sposób są dowodem na to, że tradycja w narodzie nie ginie. Gratulujemy.


W sobotę, 21 marca po raz drugi grupa dzieci z Trzcinna dzięki ”Stowarzyszeniu Rozwoju Ziemi Dretyńskiej ” mogła uczestniczyć w wyjeździe na basen do Bytowa - za co bardzo dziękujemy. Natomiast pozostałe dzieci ”żegnały zimę” tym razem paląc Marzannę na placu koło świetlicy. Na zakończenie piekliśmy kiełbaski ufundowane przez Radę Sołecką. Pogoda nam nie dopisała, ale i tak wszyscy byli zadowoleni. Teresa Stadnik.