Świerzenko 2014-05-14 08:47:31      

Animator kultury - pani Donata Wolska


Pogoda nie sprzyjała dzisiejszego, wczesnego popołudnia, zabawom na świerzym powietrzu. Ale dzieci mimo to mogły, pod opieką swoich bliskich, wybrać się do MGOK Miastko na przedstawienie Teatru Urwis z Krakowa pt. "Król zwierząt". Myślę, że warto było, bo po reakcji młodej publiczności, wynioskowałem, że bawi się doskonale. Spektakl zagrano dwa razy, o godz.13.00 w MGOK Miastko, a o godz.15.00 w świetlicy w Świerzenku. Reakcja widowni w obu przypadkach była spontaniczna. Przedstawienie zrealizowano w ramach akcji wakacyjnej wspieranej przez Miejsko-Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku i MGOK Miastko. Jeszcze w te wakacje zobaczymy dwa spektale: 6 sierpnia - Królową Śniegu, a 20 sierpnia - Złotą Kaczkę. Zapraszamy do MGOK Miastko i świetlic wiejskich w Trzcinnie i Słosinku.

I jeszcze kilka fotek 

 

 

 

 

 

 

 

 


Nie zawsze pogoda sprzyja organizatorom imprez. Turniejowi piłki siatkowej w Świerzenku towarzyszyła niepewność związana właśnie z kapryśną pogodą. W sobotnie przedpołudnie 25 lipca, na nowym boisku do siatkówki, spotkały się reprezentacje świetlic z Kamnicy, Miłocic i Świerzenka. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. I tak:

Kamnica - Świerzenko 0:2

Miłocice - Kamnica 2:0

Miłocice - Świerzenko 1:2

Zatem turniej wygrała drużyna gospodarzy - Świerzenko, drugie miejsce zajęli siatkarze z Miłocic, a trzecie sympatyczni zawodnicy z Kamnicy. Postanowiono wyróżnić najlepszych zawodników z każdej drużyny. Z Kamnicy - Weronikę Gajewską, z Miłocic - Karolinę Szczepaniak i ze Świerzenka - Grzegorza Sierockiego. Dla wszystkich drużyn puchary i poczęstunek ufundował radny Rady Miejskiej w Miastku Marceli Grzywacz. Turniej przygotowała pani animator kultury Donata Wolska z pomocą młodych bywalców świetlicy w Świerzenku. Dla nich to właśnie przywieźliśmy dużą paczkę olbrzymich krówek.

 

 

 

 

 

 

 

 


Dnia 27 czerwca 2015 r.dzieci oraz młodzież ze świetlicy powitały radośnie upragnione wakacje na placu rekreacyjno-sportowym w Świerzenku. Pomimo trochę smutnej, pochmurnej pogody, na twarzach wszystkich pojawiły się radosne uśmiechy. Szalonym zabawom nie było końca. Płonęło ognisko, piekły się kiełbaski i ziemniaki, a nadmiar energii wyładowywaliśmy na wesołej zabawie.

Przesyłamy pozdrowienia dla wszystkich lubiących wakacje!

 

 


30 maja 2015 r. o godzinie 15.00, na świetlicy wiejskiej w Świerzenku odbyła się okolicznościowa uroczystość z okazji Dnia Dziecka, organizowana przez Sołtysa i Radę Sołecką wsi Świerzenko. W ramach obchodów święta dzieci zorganizowano liczne konkursy z nagrodami w różnych kategoriach wiekowych. Po pasjonujących zmaganiach sportowo-artystycznych wszyscy uczestnicy spotkania udali się przed budynek świetlicy, aby delektować się smakiem kiełbaski z grilla oraz ostudzić emocje lodami owocowymi i oranżadą. Na najbardziej energicznych śmiałków czekała specjalna atrakcja w postaci tańca Zumby. W przygotowaniu Dnia Dziecka uczestniczyły Panie:Agnieszka Bartoszewicz, Małgorzata Bartoszewicz, Mariola Lewandowska i Aleksandra Belka.

Ten dzień sprawił, że i dorośli na chwilę stali się dziećmi.(DW) - i jeszcze kilka fotek - kliknij


Dzieci i młodzież ze świetlicy wiejskiej w Świerzenku w sobotę, 18 kwietnia 2015 roku, czas wolny spędzały na aktywnych zajęciach na ścieżce rekreacyjnej obok boiska piłkarskiego. Buzie uśmiechnięte, a zatem musiało być wesoło. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć przesłanych nam przez panią animator kultury Donatę Wolską.


Dnia 08 marca 2015 r. w świetlicy wiejskiej w Świerzenku zgromadziły się Panie, które tego dnia obchodziły swoje święto. Mężczyźni z Rady Sołeckiej wraz z Sołtysem,dzielnie usługiwali Damą donosząc im ciasto, kawkę, herbatkę i inne słodkości. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Burmistrza Romana Ramiona, byłego Radnego Mirosława Kwaśniewskiego, obecnego Radnego Marcelego Grzywacza, Doroty i Zbigniewa Bilińskich, Pani Sołtys z zaprzyjaźnionej wsi Kaliska,Pań z KGW Świerzowianki. Młodzież oraz dzieci ze świetlicy zaprezentowały przezabawny program poświęcony Kobietom, który to wywoływał co chwilę salwy śmiechu publicności. Do zabawy udało się nawet wciągnąć mężczyzn, którzy tego dnia gościli również w świetlicy. Atmsfera była wspaniała, a spotkanie przy kawie trwało do wieczora. Każda Kobieta i ta mała i ta duża otrzymała również kwiatka od Panów z Rady Sołeckiej. A oto kilka fotek z tego wydarzenia.  Z pozdrowieniami D.W (wiecej fotek w Galerii)