Piotruś Królik

Data: 2018-05-19
Godzina: 15:30:00
Reż. Will Gluck Wyk. Rose Byrne, Domhnall Gleeson, Sam Neill Prod. USA/Wielka Brytania/Australia 2018, 93 min Złośliwy, niepokorny i ciekawski Piotruś Królik to postać wyjątkowa; na jego zuchwałych przygodach wychowują się kolejne pokolenia dzieci na całym świecie. W komedii „Piotruś Królik” wojna tytułowego bohatera z panem McGregorem przechodzi na zupełnie nowy poziom – być może najwyższy z możliwych. Walka toczy się, oczywiście, o kontrolę nad ogrodem pana McGregora oraz o serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki.

Paweł, apostoł Chrystusa

Data: 2018-05-19
Godzina: 17:15:00
Reż. Andrew Hyatt Wyk. Jim Caviezel, James Faulkner, Olivier Martinez Prod. USA 2018, 108 min Barwna opowieść o św. Pawle to historia jednego z najzagorzalszych przeciwników Chrystusa, nawróconego faryzeusza, który dzięki swej wierze i oddaniu stał się najważniejszym, najbardziej wpływowym apostołem.

Katyń. Ostatni świadek

Data: 2018-05-19
Godzina: 19:30:00
Reż. Piotr Szkopiak Wyk. Alex Pettyfer, Talulah Riley, Robert Więckiewicz, Piotr Stramowski Prod. Polska/Wielka Brytania 2018, 94 min Powojenny Bristol. Dziennikarz Stephen Underwood marzy o sławie i temacie, który wreszcie rozkręci jego karierę. Ta szansa rodzi się, gdy mężczyzna przypadkowo wpada na trop sprawy samobójstwa polskiego żołnierza przebywającego w lokalnym obozie dla uchodźców. Podążając za dziennikarskim instynktem, Stephen dociera do informacji o tym, co tak naprawdę wydarzyło się w Katyniu. Ich ujawnienie wpłynie na losy całej powojennej Europy.

Ghostland (Noc grozy)

Data: 2018-05-19
Godzina: 21:30:00
„Ghostland” Reż. Pascal Laugier Wyk.: Crystal Reed, Anastasia Phillips, Emilia Jones, Taylor Hickson Prod. Kanada/Francja 2018, 91 min Kiedy siostry po kilkunastu latach wracają do swojego starego domu, w którym doszło do makabrycznej napaści, wydaje się, że to już tylko koszmarne wspomnienie – ale to, co je czeka, będzie gorsze niż demony przeszłości...

Winchester. Dom duchów (Noc grozy)

Data: 2018-05-19
Godzina: 23:15:00
Reż: Michael Spierig, Peter Spierig Wyk.: Helen Mirren, Jason Clarke, Eamon Farren Prod. Australia/USA 2018, 99 min Po tragicznej śmierci męża i syna, Sarah Winchester pogrąża się w żałobie i oddala od codziennego życia. Jest przekonana, że jej rodzinę nawiedzają duchy osób, które zostały zabite z broni skonstruowanej przez jej męża, czyli ze słynnego karabinu Winchester. By bronić się przed demonami Sarah zleca budowę niezwykłej posiadłości. Składający się z setek pokoi, skonstruowany jak labirynt, pełen prowadzących donikąd schodów i ślepych korytarzy dom ma być pułapką na duchy.