Duet Fortepianów Dwóch

Data: 2019-09-22
Godzina: 16:00:00

Spotkanie dwóch pianistów – Tomasza Pali i Grzegorza Kasperczyka - muzyków o niezwykłym poczuciu humoru, zaowocowało pomysłem stworzenia duetu fortepianowego, dla którego muzyka i wirtuozeria wykonawcza jest także pretekstem do zabawy. Artyści łączą muzyczne style od muzyki klasycznej przez rock’n’rolla do…muzyki biesiadnej, nie tracąc przy tym dobrego smaku w budowaniu żartu muzycznego. Żartu w dobrym stylu."

Spotkanie animatorów kultury

Data: 2019-09-25
Godzina: 13:00:00

Program: 1. Konkurs Recytatorski "Barwy jesieni" 2. 23 Giełda Piosenki 3. Kiermasz świąteczny 4. Konkurs profilaktyczny 5. Program "Równać szanse"

Spotkanie informacyjne "Równać szanse"

Data: 2019-09-25
Godzina: 14:00:00

MGOK Ogólniak,

Charytatywny festyn rodzinny

Data: 2019-09-28
Godzina: 12:00:00

Rodziny - Rodzinie

Walne zebranie członków MTG

Data: 2019-10-02
Godzina: 17:00:00

Zebranie członków, MGOK Miastko

Legiony

Data: 2019-10-03
Godzina: 17:45:00

„Legiony” to uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański) – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich. Ich spotkanie rozpocznie burzliwy romans, który wystawi relacje bohaterów na wielką próbę. Obok postaci fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawia się szereg osobistości znanych z kart historii. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych."

Wyprawa Magellana

Data: 2019-10-03
Godzina: 16:00:00

Flota pięciu potężnych okrętów opuszcza Sewillę w 1519 roku pod dowództwem odważnego podróżnika – Ferdynanda Magellana wraz z jego załogą liczącą ponad 200 marynarzy. Trzy i pół roku później do tego samego portu dopływa już tylko jeden statek z zaledwie kilkunastoma osobami na pokładzie pod kierownictwem Juana Sebastiano Elcano. Wyprawa dookoła świata zakończyła się sukcesem, co jednak wydarzyło się w jej trakcie? Oto prawdziwa opowieść! Walka z żywiołem oceanu, rajskie wyspy, o których nie śniło się nikomu, nieznane plemiona, niespodziewana miłość oraz wielkie piękno i jeszcze większe niebezpieczeństwa, które czyhały na śmiałków w każdej sekundzie. Przed Wami najbardziej niesamowita wyprawa świata, która zmieniła kurs historii… na zawsze!"

(Nie)znajomi

Data: 2019-10-03
Godzina: 20:00:00

Grupa przyjaciół decyduje się zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę. Do zakończenia spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają odbywać się w trybie głośnomówiącym. Jak możemy się spodziewać, ten przyjemny wieczór wywróci ich świat do góry nogami.""

20 Konkurs Recytatorski "Barwy jesieni"

Data: 2019-10-11
Godzina: 10:00:00

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Miastku organizuje XX Konkurs Recytatorski dla Dzieci i Młodzieży „Barwy Jesieni”, który odbędzie się w piątek 11 października 2019 roku o godz.10.00 w sali świetlicy MGOK przy ulicy Bolesława Chrobrego 6b (obok Szkoły Podstawowej nr 1). Zgłoszenia do udziału w konkursie prosimy składać do dnia 7 października 2019 roku na adres: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury 77-200 Miastko, ul. Kazimierza Wielkiego 3 tel./fax 59 857 2909 lub e-mailem na adres; mgokmiastko@gmail.com Informację o konkursie można uzyskać na naszej stronie internetowej pod adresem: www.mgok.miastko.pl REGULAMIN XX KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „BARWY JESIENI” Konkurs ma charakter otwarty. Głównym celem konkursu jest popularyzacja polskiej poezji i prozy dla dzieci i młodzieży o tematyce jesiennej. Warunki uczestnictwa w konkursie: a) w konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych; b) zgłoszenia do udziału w konkursie powinny być złożone w wyznaczonym terminie; c) przygotowanie interpretacji utworów w kategorii wiekowej wg wyszczególnienia regulaminowego. Konkurs przeprowadzany jest w drodze dwustopniowych eliminacji: 1. Eliminacje środowiskowe – w szkołach, domach kultury, świetlicach. 2. Finał – w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Miastku. Konkurs przeprowadzany jest w czterech kategoriach wiekowych, którym przypisano następujące warunki repertuarowe: Kategoria I (do lat 9 – klasy 0-III szkoły podstawowej): przygotowują wiersz; Kategoria II (od 10 do 12 lat – klasy IV-VI szkoły podstawowej): przygotowują wiersz; Kategoria III (od lat 13 do 14 – klasy VII-VIII): przygotowują wiersz lub prozę; Kategoria IV (od lat 15 do 19 – szkoły ponadpodstawowe): przygotowują wiersz lub prozę; Każda placówka oświatowa lub kulturalna ma prawo do wytypowania kandydatów, po jednym w każdej kategorii wiekowej (szkoły podstawowe – po dwóch w każdej kategorii, czyli w sumie sześciu, świetlice wiejskie – po jednym, czyli czterech) oraz trzech kandydatów w kategorii IV (szkoły ponadpodstawowe). Uczestnicy konkursu zobowiązani są do przygotowania repertuar składający się z utworów autorów polskich. Prezentacje konkursowe oceniać będzie Komisja Konkursowa, w której skład wejdą fachowcy z zakresu edukacji kulturalnej, kultury języka polskiego, interpretacji poezji i prozy oraz ruchu scenicznego. Komisja konkursowa będzie oceniała prezentacje wg następujących kryteriów: - dobór repertuaru; - interpretacja utworu; - kultura słowa - ogólny wyraz artystyczny. Komisja Konkursowa nagrodzi najlepszych recytatorów upominkami oraz okolicznościowymi dyplomami. W szczególnych wypadkach Komisja Konkursowa oraz organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nadania specjalnego wyróżnienia.

Mariusz Kalaga - koncert

Data: 2019-10-12
Godzina: 18:00:00

Piosenkarz , wykonawca estradowy, obdarzony wspaniałym głosem, stąd często nazywany jest „Roy’em Orbisonem znad Wisły” - zodiakalny „strzelec”. Zadebiutował w wieku pięciu lat w przedszkolu. Potem jako nastolatek należał do zespołu "Cordis Christi", grającego muzykę o tematyce religijnej. W drugiej połowie lat 70 uczęszczał do Technikum Budowlanego w którym założył kabaret "Agrafka". Równocześnie śpiewał także w grupach: "Buda Folk" i "Unisono". Jest absolwentem: Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - kierunek fizyka z astronomią, Akademii Pedagogicznej w Krakowie, (praca magisterska z akustyki), Akademii Ekonomicznej w Katowicach - menadżer kultury (studia podyplomowe) oraz Wyższej Szkoły Biznesu - zarządzanie zasobami ludzkimi (studia podyplomowe) Brał udział w wielu festiwalach i spektaklach muzycznych w kraju i za granicą: m.in. / Włochy, Francja, Algieria, Jugosławia, Turcja, Niemcy, Hiszpania, Austria, USA / Znany jest sympatykom muzyki country z prezentacji telewizyjnych programów na „Międzynarodowym Pikniku Country” w Mrągowie na którym jest stałym bywalcem. W 2013 roku obchodził tam okrągły Jubileusz XX lecia i z rąk Pani Burmistrz otrzymał tytuł „Honorowego Kowboja Miasta Mrągowa”. Dużą popularność zyskał także dzięki uczestnictwu w różnych programach telewizyjnych m.in. w TVP POLONIA, w TVP Rozrywka, „Gala Piosenki Biesiadnej”, „Imiennik Dwójki” - Zbigniewa Górnego oraz „Lista Śląskich Szlagierów” , „Muzyczna Kuchnia” , czy „Szlagierowa Lista Telewizji TVS”. Gra znane przeboje i standarty muzyki tanecznej i rozrywkowej, żywiołowe piosenki z gatunku „tex-mex, kolędy i pastorałki , a także szlagierowe kompozycje „Jedna z gwiazd” , „Co tu jest grane?”, „Nie zapomnę tamtej nocy” , „Już zamknąłem serca drzwi” , „Nie więdnij mój kwiatku” , „Gdy się napełni szkło” , „Teraz jesteś tylko moja” , „Rosa Amarilla” , „Róża czerwona”, „Nasz mały letni romans” , „Biegnij nad morze” i wiele, wiele innych. Śpiewa głosem o dużej skali i charakterystycznej , „ciepłej” barwie , która jest niespotykaną atrakcją i urozmaiceniem jego występów artystycznych , W latach 1979 - 1982 był solistą Zespołu Pieśni i Tańca „Dąbrowiacy”, a przez kolejne lata śpiewał w Zespole Folklorystycznym „Siemianowice”. W kolejnych latach 1994 - 1997 współpracował , nagrywał i występował z zespołem„Gang Marcela”. W czerwcu 2000 roku uczestniczył w największym na świecie festiwalu muzyki country „FAN FAIR” w Nashville - USA , gdzie wystąpił w jednym z klubów , a także gościnnie zaśpiewał w Chicago na imprezie organizowanej dla Polonii Amerykańskiej. W marcu 2001 roku otrzymał nagrodę „Płyta Roku” (country po polsku), a w kolejnym plebiscycie w 2002 roku uhonorowano go nagrodą „Wokalista Roku” (country po polsku) W czerwcu 2012 r. otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Dzieci Króla Baśni

Data: 2019-10-24
Godzina: 08:30:00

Teatr Artenes, MGOK Miastko

Dzieci Króla Baśni

Data: 2019-10-24
Godzina: 10:00:00

Teatr Artenes, MGOK Miastko

Dzieci Króla Baśni

Data: 2019-10-24
Godzina: 13:10:00

Teatr Artenes, MGOK Miastko"

Chłopcy z Placu Broni

Data: 2019-10-24
Godzina: 11:40:00

Teatr Artenes, MGOK Miastko"

Dzieci Króla Baśni

Data: 2019-10-25
Godzina: 08:30:00

Teatr Artenes, MGOK Miastko