PPP - kat.1



 2018-06-03 17:35:04        

Ptaki i ptaszki polne - kat.1


W poniedziałek 4 czerwca 2018 r. w Świetlicy MGOK Miastko odbył się Finał Regionalny XLIX Konkursu Recytatorskiego "Ptaki i ptszki polne".

Komisja konkursowa w składzie: Bernadeta Zwolska - Bibilioteka Pedagogiczna w Miastku, Waldemar Zwiewka - Biblioteka Publiczna w Miastku oraz Zbigniew Biliński - MGOK Miastko postanowiła nagrodzić następujących recytatorów:

1 miejsce - Kacper Krygier za wykonanie wiersza Jana Brzechwy "ZOO" (ZS Lipnica)

2 miejsce - Stanisław Kuras za wykonanie wiersza Wandy Chotomskiej "Dziura w moście" (SP 2 Miastko)

3 miejsce - Zuzanna Łącka za wykonanie wiersza Lecha Pijanowskiego "Kolorowa krowa" (SP Studzienice)

oraz trzy równorzędne wyróżnienia dla:

Heleny Drążkowskiej za wykonanie wiersza Michała Rusinka "Łóżko" (ZS Lipnica), Julii Frąckiewicz za wykonanie wiersza Juliana Tuwima "Spóźniony słowik" (SP Kępice) oraz Aleksandry Kulisiewicz za wykonanie wiersza Urszuli Kozłowskiej "Kogut" (SP Sąpolno).

___________________________________________________________________

Uczestnicy Finału Regionalnego XLIX Konkursu Recytatorskiego „Ptaki i ptaszki polne”

Miastko 2018

Kat. 1 – 4 czerwca 2018 g.10:00 Świetlica MGOK Miastko ul. Bolesława Chrobrego 6b

1. Adamczyk Alina - Julian Tuwim "Zosia Samosia"

2. Adamska Julia - Bożena Pierga "Awantura w piórniku"

3. Brzeźniak Laura - Eliza Rozdoba "Kawki"

4. Darczyk Oliwia - Wanda Chotomska "Ballada o kogucie"

5. Drążkowska Helena - Michał Rusinek "Łóżko"

6. Frąckiewicz Julia - Julian Tuwim "Spóźniony słowik"

7. Gierszewski Filip - Danuta Wawiłow "Szybko"

8. Kamińska Laura - Włodzimierz Domeradzki "Majowy wiersz"

9. Klasa Maja - Maria Konopnicka "Parasol"

10. Kowalski Kacper - Julian Tuwim "Spóźniony słowik"

11. Krycińska Alicja - Joanna Papuzińska "Smutna Baba Jaga"

12. Krefft Alicja - Julian Tuwim "Spóźniony słowik"

13. Krygier Kacper - Jan Brzechwa "ZOO"

14. Kulisiewicz Aleksandra - Urszula Kozłowska "Kogut"

15. Kuras Stanisław - Wanda Chotomska "Dziura w moście"

16. Łącka Aleksandra - Agnieszka Frączek "Całuski"

17. Łącka Zuzanna - Lech Pijanowski "Kolorowa krowa"

18. Montusiewicz Antoni - Dorota Gellner "Czekoladki dla sąsiadki"

19. Metlicka Michalina - Danuta Wawiłow "O rupakach"

20. Narloch Nikola - Danuta Wawiłow "Świnka"

21. Olszewska Karolina - Jan Brzechwa "Jajko"

22. Zaton Halszka - Julian Tuwim "Spóźniony słowik"

23. Żółtak Magdalena - Julian Tuwim "Pstryk"