PPP - kat.3



 2018-06-05 15:17:45        

Po raz trzeci słuchaliśmy...


polskiej poezji i prozy w Finale Regionalnym XLIX Konkursu Recytatorskiego "Ptaki i ptaszki polne" w kat. 3.

Komisja Konkursowa w składzie: Bernadeta Zwolska - Biblioteka Pedagogiczna w Miastku, Jadwiga Ziomek - Biblioteka Publiczna w Miastku oraz Zbigniew Biliński - MGOK Miastko, po przesłuchaniu 15 recytatorów postanowiła nagrodzić:

1 miejsce - Kinga Dykier za wykonanie fragmentu prozy Patrycji May "Pamiętnik ze starej szafy"

2 miejsce - Michal Zabrocki za wykonanie wiersza Marcina Urbana "Skrzydła"

3 miejsce - Joanna Osowska za wykonanie utworu "Samotni.pl"

oraz wyróżniono: Sarę Szatlak za wykonanie wiersza Jana Brzechwy "Ty i ja", Zuzannę Gliszczyńską za wykonanie wiersza Małgorzaty Musierowicz "Pulpecja" oraz Zofia Czarneckiej za wykonanie utworu Barbary Kosmowskiej "Dziewczynka z parku".

_______________________________________________________

Uczestnicy Finału Regionalnego XLIX Konkursu Recytatorskiego "Ptaki i ptszki polne" w kat.3.

Kat. 3 - 6 czerwca 2018 g.10:00 Świetlica MGOK Miastko ul. Bolesława Chrobrego 6b

1. Berent Marta - Wisława Szymborska "Nic dwa razy"

2. Bielawa Agata - Beata Andrzejczuk "Pamiętnik nastolatki"

3. Brodziak Patrycja - Wisława Szymborska "Nic dwa razy"

4. Czarnecka Zofia - Barbara Kosmowska "Dziewczynka z parku"

5. Dykier Kinga - Patrycja May "Pamiętnik ze starej szafy"

6. Gliszczyńska Zuzanna - Małgorzata Musierowicz "Pulpecja"

7. Greczyło Julia - Czesław Miłosz "Na dzień dobry"

8. Hendrych Karolina - Hanna Ożogowska "Dziewczyna i chłopak czyli heca na czternaście fajerek"

9. Krzemińska Maria - Jan Twardowski "Do moich uczniów"

10. Kuczkowska Maja - Władysław Broniewski "Pierwszy maja"

11. Kujawska Maja - Julian Tuwim "Czyhanie na Boga"

12. Ławrynowicz Izabela - Stanisław Barańczak "Płakała w nocy"

13. Molska Martyna - Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec"

14. Osowska Joanna - Barbara Kosmowska "Samotni.pl"

15. Skrzypczak Marta - Joanna Drożba "Łza"

16. Szatlak Sara - Jan Brzechwa "Ty i ja"

17. Szyca Dobrosława - Wisława Szymborska "Utopia"

18. Szyca Sandra - Paulo Coelho "Być jak płynąca rzeka"

19. Śpiołek Kazimierz - Krzysztof K. Baczyński "Przypowieść"

20. Zabrocki Michał - Marcin Urban "Skrzydła"