Festyn w Trzcinnie 2018-06-22 05:49:55        

Witaj lato...


W sobotę 16.06.2018 r. na placu rekreacyjno sportowym w Trzcinnie odbyło się spotkanie integracyjne dla dzieci i rodziców z okazji DNIA DZIECKA oraz POWITANIA LATA. 

Rada Sołecka wspólnie z  Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Trzcinno przy współpracy z animatorem  kultury MGOK w Miastku przygotowała dla dzieci wiele atrakcji.

W tym roku gościliśmy:

- Pracownika Policji - który był oblegany przez dzieci podczas pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz prezentacji alkogogli, niezwykłych okularów, które umożliwiają trzeźwej osobie widzenie świata oczami osoby pod wpływem alkoholu. Zarówno dzieci jak i dorośli chętnie brali udział w slalomie z alkogoglami.

- Ratowników Medycznych ze szpitala w Miastku, którzy po raz pierwszy u nas gościli a ich pokaz przyciągnął dużą grupę słuchaczy. Dzieci w skupieniu słuchali, oglądali pokaz udzielania pierwszej pomocy a później mogli sami  to zaprezentować pod czujnym okiem ratowników.

- Miasteckie Stowarzyszenie Motocyklowe GRYF - naszych ulubieńców, którzy również w tym roku nas odwiedzili, przywożąc  cukierki dla dzieci. Przeprowadzili również konkurencje z nagrodami dla dzieci a na zakończenie pobytu u nas odbył się mecz w dwa ognie: motocykliści - dzieci, wynik nieważny, liczyła się wspaniała zabawa.

Odbyło się również wiele konkurencji sportowych z nagrodami dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych, w których dzieci bardzo chętnie brały udział. Jednak najwięcej emocji wzbudziła konkurencja dla rodziców i dzieci. Tradycyjnie na zakończenie odbył się mecz w dwa ognie : rodzice- dzieci.

Ponadto przez cały  czas dzieci mogły korzystać  z dmuchanej zjeżdżalni, robić duże bańki, malować buźki zmieniając się w motylki, kotki itp., a w przerwie między zabawami posilić się pyszną kiełbaską z grilla. Każde dziecko, które przebywało na placu otrzymało karnet na: napój, loda, batonika, watę i kiełbaskę.

Przez sześć godzin przy sprzyjającej pogodzie, wspaniałej atmosferze i muzyce dzieci i dorośli, również z innych miejscowości doskonale się bawili co widać na załączonych zdjęciach.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy byli zaangażowani w zorganizowaniu jak i przeprowadzeniu tej imprezy, sponsorom oraz Klaudii za wymalowanie tyle pięknych buziek.

Pozdrawiam T.S.