Kolorowe lato 2018-08-03 06:24:03        

Plener i warsztaty zakończone


Zakończył się XI Międzynarodowy Plener Malarski Miastko 2018. W sobotnie popołudnie spotkaliśmy się w parku miejskim w Miastku na kolejnej edycji akcji "Kolorowe lato". Dzieci wraz ze swoimi bliskimi malowały mazakami nadmuchane rękawiczki. Powstały cudeńka kolorowe, śmieszne i inspirujące. Nie tylko dzieci próbowały swoich sił w kreacji "szalonych rękawiczkowych postaci", dorośli także bardzo czynnie dawali upust artystycznych inwencji twórczych. W parku wręczono także nagrody dla laureatów IV Konkursu Plastycznego "Moja Ziemia Miastecka". O laureatach pisaliśmy już we wcześniejszych postach. Podczas imprezy uhonorowano młodych artystów, a laury wręczali pani Katarzyna Gejderich z Wrocławia, pani Ewa Rutkowska ze Szczecina i pan Jerzy Tandecki - kurator miasteckiego pleneru. Kulminacyjnym punktem spotkania była prezentacja obrazów malarskich, które powstały podczas XI Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Miastko 2018. Podczas wernisażu zaprezentowano artystów uczestniczących w tym wydarzeniu: Sławka Heyderikha, Katarzynę i Jasminę Gejderich, Katarzynę Kmitę, Ewę Rutkowską, Krystynę Kuczyńską, Tomasza Fronczka, a także kuratora pleneru Jerzego Tandeckiego. Pani Burmistrz Ewa Kapłan wręczyła artystom upominki. Gościliśmy także pana Jana Ponulaka, który był jednym z pomysłodawców miasteckiego pleneru.

Dyrektor MGOK Miastko Janusz Gawroński serdecznie podziękował Sławkowi Heyderikh za wykonanie muralu na ścianie obiektu MGOK Miastko przy ulicy Adama Mickiewicza 2a przedstawiającego naszego wieszcza narodowego, a także panią Katarzynie Gejderich, Katarzynie Kmita oraz Ewie Rutkowskiej za poprowadzenie dwudniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować panu Jackowi Degisowi za ustawienie rusztowania, panom Jerzemu Szabli i Dariuszowi Jaworowi za przygotowanie ściany do wykonania muralu oraz pani Ewie Cebuli - oddziałowej i personelowi Stacji Dializ w Miastku za pomoc w organizacji materiałów plastycznych dla dzieci. Kolejny plener minął znacznie szybciej niż się spodziewano i z utęsknieniem czekamy już na następny.