Wakacje w Słosinku 2018-08-03 11:12:04        

Wakacje w Słosinku – lipiec 2018 r.


Tradycyjnie tegoroczne wakacje w naszej świetlicy rozpoczęliśmy wspólnym grillowaniem oraz grami  i zabawami na świeżym powietrzu.  W kolejnych dniach dzieci zostały zaproszone do udziału w konkursie plastycznym „Moje wymarzone wakacje”, za który otrzymały nagrody. W tym czasie rozstrzygnięty został również konkurs „Moja Ziemia Miastecka”. Uczestnikom zajęć świetlicowych udało się zdobyć  w nim trzy nagrody, które odebrali osobiście w parku miejskim  w Miastku. 

Naszą świetlicę odwiedzili również aktorzy Teatru „Blaszany bębenek” z przedstawieniem „Piraci i wyspa skarbów”. Podczas przedstawienia aktorzy pragnęli zwrócić dzieciom uwagę na to, aby być w życiu odważnym, dzielnie stawiać czoła problemom oraz na to, że tylko ciężką pracą można osiągnąć upragniony cel .

Pogoda w tym roku dopisuje, dlatego wiele zajęć  odbywa się na świeżym powietrzu. Chętni mogli nauczyć się chodzenia  na szczudłach. Dla naszych dzieci, jak powtarza jeden z uczestników,  to „prawdziwa łatwizna”. Organizowane były również zajęcia plastyczno –techniczne, podczas których powstawały prawdziwe dzieła z masy solne. 

Nasza świetlica przy współpracy MGOK w Miastku była organizatorem tegorocznej Olimpiady rekreacyjnej świetlic wiejskich. Naszym reprezentantom udało się zdobyć w niej  zaszczytne III miejsce. 

Pierwszy miesiąc wakacji za nami. Na uczestników zajęć czekają kolejne atrakcje. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie. 

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

                                                                                                                 Animator – Bożena Pontus