Festyn w Żabnie 2018-08-15 07:49:05        

W sobotę 11 sierpnia spotkaliśmy się


na dorocznym festynie w Żabnie. Rada Sołecka z pnią sołtys Iwoną Wesołowską przygotowała wiele atrakcji dla swoich współmieszkańców. Głównym gościem festynu był strongmen Dariusz Wejer z Borzytuchomia, który zaprezentował swoje umiejętności atletyczne oraz pozwolił mocniejszym mieszkańcom Żabna i okolic spróbować się w dźwiganiu ciężkich walizek farmera czy szkockiej belki.

Podczas imprezy OSP Dretyń i OSP Żabno prezentowały swoje wozy bojowe, podnośnikiem unosiły Żabian ponad horyzont oraz przeozili dzieci wozami bojowymi po miejscowości.

Nie mogło zabraknąć motocyklistów z MSM "Gryf", którzy także, na swoich maszynach, wozili dzieci po okolicy.

Był punkt medyczny Szpitala Miejskiego w Miastku, było stoisko wiejskie z kiełbaskami i loterią, a także dzieciaki mogły korzystać bezpłatnie z dmuchanego zamku. Pani Katarzyna Szajner, animator kultury w śietlicy wiejskiej, prowadziła gry, zabawy i konkursy dla dzieci, a muzycznie i konferansjersko imprezę prowadził Dziadek Jasiek (J.T.Gawroński).

No i stało się już tradycją, że podczas festynu licytuje się różne, podarowane przez mieszkańców lub innych darczyńców, przedmioty. Także w tym roku mieszkańcy byli hojni.

Zuza i Darek Jaworowie udostepnili nam kilkanaście fotek z tego wydarzenia.