Plażówka 2018 2018-08-19 07:43:21        

Już prawie 20 lat w Wołczy Małej


spotykają się w drugiej połowie sierpnia miłośnicy piłki plażowej. Doroczna impreza organizowana i sponsorowana przez firmę Drew-Trans Bogusława i Rafała Bodnarów przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Miastku i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Miastku, a pod patronatem Burmistrza Miastka Romana Ramiona, ma się dobrze i miejmy nadzieję, że jeszcze przez wiele lat, na boiska piaszczyste w Wołczy, będę przyjeżdżać siatkarze plażowi.

W tym roku do turnieju głównego zgłosiło się 13 ekip, w tym dwie z Niemiec. Turniej rozegrano systemem brazylijskim.

Mistrzami plażówki w Wołczy Małej została para siatkarzy: Jakub Jetke i Mateusz Zięba, którzy w walce finałowej pokonali parę znaną już z udziału w naszym turnieju, Jordan Wiktorowicz i Mariusz Kuczko 2:0. W małym finale siatkarze Marek Stoltman i Krzysztof Leper, po bardzo wyrównanej walce, pokonali parę Andrzej Polaczek i Maksymilian Kluza 2:1.

Ciekawostką jest to, że w turnieju wzięły udział dwie pary siatkarzy z Niemiec z Gramzow - Babett i Alex Stephan oraz Aschi i Claudia Aschenbrenner.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Jakub Jetke i Mateusz Zięba

2. Jordan Wiktorowicz i Mariusz Kuczko

3. Marek Stoltman i Krzysztof Leper

4. Andrzej Polaczek i Maksymilian Kluza

5. Marcin Sławiński i Kamil Benedyktowicz oraz Michał Kiedrowski i Łukasz Żarski

7. Maciej i Bartosz Siach oraz Lucyna Dudzińska i Piotr Muchowski

9. Wiktor Gajewski i Michał Łuczko, Piotr Jasiński i Daniel Szultka, Babett i Alex Stephan oraz Aschi i Claudia Aschenbrenner, Konrad Kuśnierek i Przemysław Krawczyk.

Rozegrany został także turniej zakładowy, w którym wzięły udział dwie pary, tzw. mecz finałowy. W tym turnieju para Mateusz Bodnar i Włodzimierz pokonali parę Grzegorz Jankowski i Krzysztof Kowalczyk 2:0.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju oraz sędziom: Aleksandrze Klim, Katarzynie Radziszewskiej, Arkadiuszowi Włodarskiemu, Lechowi Warsińskiemu i Januszowi Gawrońskiemu.

Serdeczne podziękowanie należy się Markowi Peta i sołtysowi wsi Wołcza Mała Janowi Bodnarowi za perfekcyjne przygotowanie boisk i terenu wokół jeziora Średnie.

Do zobaczenia za rok.