Teatr tańca 2018-08-21 12:10:42        

Teatr tańca z Kiwercy (Ukraina)


Pragniemy przedstawić Szanownym Państwu (zarówno dorosłym, młodzieży jak i dzieciom) niezwykle utalentowanych młodych artystów  z Ukrainy. 

Teatr tańca  powstał  przy  rodzinnym domu dziecka z miejscowości Kiwercy w 1996 r.. prezentowany przez nich ponad 60 minutowy program obejmuje od 14 do ponad 35 układów tanecznych (tańce etniczne i orientalne - ludowe świata - polskie, ukraińskie, chińskie, hiszpańskie, brazylijskie, hinduskie, czeskie, węgierskie, słowackie, irlandzkie, rosyjskie, cygańskie, kaszubskie, żydowskie itd.  relaksacyjne - balet klasyczny, latynoskie, tańce współczesne, europejskie – towarzyskie, taniec arabski, etiudy taneczne, inscenizacje bajek). 

Ogromną  atrakcją, oprócz  kunsztu młodych tancerzy, są piękne kolorowe stroje dopasowane do każdego wyjścia na scenę. stroje te są szyte i opracowywane we własnym  zakresie przez tańczących artystów i ich opiekunów (choreografów i kostiumologów). 

Koncerty Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy”, bo tak po polsku nazywa się grupa, budzą zawsze wielkie emocje u zaproszonej publiczności. Gorące brawa towarzyszące  zespołowi po każdym występie są świadectwem uznania i podziwu. Wiele miast i gmin, wiele szkół, domów kultury, w których odbyły się koncerty ponownie  zapraszają, co jednoznacznie świadczy o dobrym  przyjęciu.

Niespotykany  program Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy” jest trafiony i przeznaczony zarówno na różne uroczystości okolicznościowe koncerty, eventy, festyny, dożynki, dni miejscowości, biesiady i inne. 

Jest również bardzo sprawdzonym  materiałem  edukacyjnym dla szkół i przedszkoli - posiada funkcje motywacyjne, wychowawcze dla dzieci i młodzieży - „edukacja  poprzez  taniec”, wychowanie  estetyczne jest bardzo ważnym elementem, które  kształtuje  nasze  życie w estetyce.

Program dla każdej grupy wiekowej- dla widza od 3 do 113 lat

Od 1999 r. Sławomir Osiński, a od 2009 r. Stowarzyszenie Dziecięce Artystyczne Koncerty Integracyjne „Dajmy dzieciom uśmiech”  z Bielska Białej - opiekuje  się  i współpracuje z  Teatrem  Tańca „Kwieciste Gwiazdy”. 

Na koncert zapraszamy 23 sierpnia 2018 o godz.16:30 przy Ratuszu w Miastku, ul. Grunwaldzka 1