Wakacje za nami 2018-09-13 05:26:56        

Tegoroczne wakacje minęły


niestety bezpowrotnie. W tym roku w świetlicy wiejskiej w Świerzenku było gwarno i wesoło. Z racji, że lato rozpieszczało nas bardzo słoneczną pogodą, dużo zajęć odbywało się na świeżym powietrzu. W świetlicy natomiast, na zajęciach plastycznych przeważał zdecydowanie recycling. To, co większość ludzi wyrzuca do koszy my wykorzystywaliśmy na naszych zajęciach. I tak w ten sposób z butelek PET powstały piękne kwiaty, bransoletki i anioły. Z rolek po papierze toaletowym wykonaliśmy lornetki, z kamieni wyczarowaliśmy śliczne biedronki, z patyków od lodów piękne pojemniki na długopisy. Zajęcia więc był różnorodne i każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Poza tym uczestniczyliśmy w I Biesiadzie Pomorskiej Świerzenko 2018 w Meczu Piłki Nożnej Młodzików do lat 15. Dzięki uprzejmości Dyrektora MGOK Miastko Pana Janusza Gawrońskiego w naszej świetlicy gościliśmy aktorów z Teatru Fantazja. Dzieci mogły uczestniczyć w przyjęciu Myszki Mini. Zabawa była fantastyczna.

Nasza świetlica brała też udział w VII Olimpiadzie Rekreacyjnej Świetlic Wiejskich w Słosinku i w Turnieju Piłki Plażowej Świetlic Wiejskich w Wołczy Małej. 

Odbywały się  też konkursy plastyczne i mini zawody w gry zręcznościowe. Wakacje w świetlicy był udane. Mam nadzieję, że każde dziecko mogło znaleźć tu coś dla siebie, ponieważ z racji doświadczenia zawodowego doskonale zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie dzieci lubią zajęcia plastyczne, dlatego dużo czasu poświęciliśmy też na zajęcia ruchowe. Oto kilka fotek z wakacji w Świerzenku.

Z pozdrowieniami D.W.