Dzień Seniora 2018-10-27 16:42:19        

Dzień Seniora w Świerzenku


W dniu 19.10.2018 r. o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Świerzenku odbyła się impreza kulturalna przeznaczona dla wszystkich Seniorów. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Sołtys wraz z Radą Sołecką, KGW Świerzowianki oraz MGOK Miastko, świetlica wiejska w Świerzenku i Biblioteka Publiczna Miastko. Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Gminy Miastko - Pan Roman Ramion, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Miastku -  Pani Ewa Szyca, Radny Rady Miejskiej - Pan Marceli Grzywacz oraz Państwo Dorota, Kamila i Zbigniew Bilińscy.

Impreza nosiła tytuł; ,,Dawnych wspomnień czar" i połączona była z dancingiem. Całość prowadziła Pani Dorota Bilińska, a nagłaśniał Pan Bogumił Lisiecki z MGOK Miastko. 

Do świetlicy przybyli tego wieczoru wszyscy Seniorzy. Specjalnie dla nich dzieci ze świetlicy przygotowały jesienny wystrój sali. Na parapetach królowały kolorowe liście, kasztany i żołędzie. Na scenie wystąpiły ,, Świerzowianki" oraz rodzinny zespół Państwa Bilińskich, którzy też wykonywali swoje utwory podczas dancingu. Pyszne ciasto, kawa i herbata królowały na stołach. W świetlicy rozbrzmiewały rytmy tanga, fokstrota i salsy aż do późnych godzin wieczornych. Słynna ,, Tabakiera" wykonana przez Panią Kamilę Bilińską przyprawiła wszystkich w zachwyt i wprowadziła sentymentalny i nostalgiczny klimat. Nasi Seniorzy byli bardzo zadowoleni z pobytu w świetlicy. Ten wieczór sprawił, że mieli okazję spotkać się ze swoimi znajomymi przy kawce i ciastku, porozmawiać, potańczyć, taki był właśnie cel całej imprezy. 

Oto kilka fotek z imprezy. 

Pozdrawiam D.W.