Koncert jubileuszowy 2018-11-01 00:00:00        

Kochamy Polskie Piosenki


W sobotę, 10 listopada o godz. 16.00 w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury rozpocznie się koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy serdecznie!

Wstęp jest oczywiście wolny, a przyjść naprawdę warto! W pierwszej krótkiej części wystąpią dzieci i młodzież z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, a na zakończenie tej sekwencji zaśpiewa Paulina Prychożdenko. W drugiej części zatytułowanej "Kochamy polskie piosenki" wystąpią młodzi artyści, absolwenci akademii muzycznych, którzy zaśpiewają piosenki m.in. Agnieszki Osieckiej, Czesława Niemena, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Wojciecha Młynarskiego czy Marka Grechuty. Zaśpiewają dla nas uznani już wokaliści i aktorzy: Kacper Andrzejewski, Małgorzata Chruściel, Agata Rożankowska i Tomasz Seibert. Towarzyszyć im będzie zespół w składzie: Adam Lemańczyk - fortepian, Antoni Olszewski - kontrabas i Mateusz Krawczyk - perkusja. Koncert poprowadzą dziennikarze radiowej Trójki, a w ogóle Program Trzeci Polskiego Radia sprawuje patronat nad tym przedsięwzięciem.

Czeka nas zatem sporo dobrej muzyki, bo przecież wszyscy "Kochamy polskie piosenki", a poza tym chcemy godnie obejść tę unikatową setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i przy tym dobrze się bawić. Do zobaczenia w sobotę - o szesnastej w Domu Kultury!