Przegląd Kolędniczy 2019-01-27 15:34:18        

GOK Koczała informuje:


26 stycznia 2019 roku odbył się XX Regionalny Przegląd Form Kolędniczych Koczała 2019. Tak jak w poprzedniej edycji, oprócz upominków i poczęstunku dla wszystkich uczestników, Jury przyznało trzy nagrody główne naszych prezentacji, czyli statuetki złotego, srebrnego i brązowego anioła oraz nagrody indywidualne – perłowe anioły. W tym roku po raz pierwszy rozszerzyliśmy przegląd, przyznając „Anioły” w trzech kategoriach: wokalno – instrumentalnej: występy solowe, wokalno - instrumentalnej: występy zespołowe oraz teatralnej.
Decyzją Jury, któremu przewodniczyły Panie: Felicja Drwęcka i Janina Czyż, statuetkę "Złotego Anioła" w kategorii teatralnej zdobyła Grupa Teatralna „Boruta” z GOK w Koczale za prezentację jasełek: „Piekielna intryga”. W kategorii wokalno – instrumentalnej: zespoły, „Złoty Anioł” powędrował w ręce duetu: Anastazja Kowal i Natalia Samulak z ZKiW w Koczale, przygotowanym przez Panią Beatę Lipkowską. W kategorii wokalno-instrumentalnej: soliści, statuetkę „Złotego Anioła” otrzymał Norbert Samulak z Gminnego Ośrodka Kultury w Koczale, którego przygotowała Pani Justyna Depka-Prądzyńska. Statuetkę „Srebrnego Anioła” w kategorii teatralnej zdobyła grupa teatralna „Spinka”, reprezentująca GOK w Koczale za spektakl „Polska wigilia”. Zespół przygotowała Pani Jolanta Sylwia Wysocka. 
W kategorii wokalno – instrumentalnej: zespoły, „Srebrny Anioł” został przyznany Młodszej Grupie Wokalnej GOK w Koczale, pod kierunkiem i z akompaniamentem Pani Justyny Depka-Prądzyńskiej, zaś w kategorii: soliści „Srebrny Anioł” powędrował w ręce Kingi Parzątka- Lipińskiej, z MGOK w Miastku. Kingę przygotowała Pani Iryna Rengach.
Statuetkę „Brązowego Anioła” w kategorii: zespoły, Jury przyznało przedszkolakom z grupy „Jeżyki i Misie”, które reprezentowały ZKiW w Koczale i zostały przygotowane przez Panią Alicję Hop. 
W kategorii wokalno – instrumentalnej: soliści, „Brązowego Anioła” zdobyła Maja Olchowik z PMDK w Miastku, którą przygotowała Pani Justyna- Depka Prądzyńska. 
Nagrody indywidualne – „Perłowe Anioły” powędrowały w kategorii wokalno – instrumentalnej: zespoły, w ręce duetu: Julia Uśpińska i Weronika Prychożdenko z PMDK w Miastku. Duet przygotowała Pani Katarzyna Bąk. W kategorii soliści „Perłowy Anioł” został przyznany Kornelii Grubej z MGOK w Miastku i przygotowanej przez Panią Irynę Rengach.
W tym roku ufundowane zostały jeszcze dwie nagrody. Nagrodę indywidualną, ufundowaną przez Panią Elżbietę Balina zdobyła Laura Sławek z ZKiW w Koczale, a kosz pełen słodkości ufundowany przez Sołtysa Sołectwa Koczała – Pana Roberta Makarewicza trafił w ręce najmłodszych przedszkolaków z grup: „Jeżyki i Misie”.
Wszyscy z zainteresowaniem oglądali kolejne przedstawienia i jak co roku było kolorowo, wesoło i bardzo sympatycznie, chociaż niektórych zgłoszonych artystów zmogła choroba i niestety musieli w ostatniej chwili zrezygnować z prezentacji. Szczególnie wzruszającym momentem było wspólne śpiewanie kolęd przez widzów i uczestników przeglądu. Bez tremy, za to z sercem wszyscy śpiewali, czekając na werdykt Jury, które miało bardzo trudny orzech do zgryzienia, gdyż poziom wszystkich prezentacji był bardzo wysoki. 
Sponsorami imprezy byli:
- Firma Goodvalley, 
- Firma POLTAREX – Tartak Bielsko,
- GS „Samopomoc Chłopska” w Koczale,
- Nadleśnictwo Niedźwiady,
- Parafia NNMP w Koczale, 
- Państwo Karina i Tomasz Samulak - Spedycja DAN –KAR,
- Sołtys Sołectwa Koczała,
- Pani Elżbieta Balina.
Jako organizatorzy serdecznie dziękujemy występującym, nauczycielom i instruktorom przygotowującym uczestników oraz wszystkim sponsorom i wolontariuszom. Do zobaczenia na wspólnym kolędowaniu w przyszłym roku! (żródło: https://www.facebook.com/GOKKoczala/?epa=SEARCH_BOX)