Wesoło w Słosinku 2019-01-31 05:56:51        

Hucznie, wesoło i kolorowo...


W niedzielę 27 stycznia 2019r. w świetlicy wiejskiej w Słosinku było hucznie, kolorowo i wesoło. Wszystko to za sprawą dwóch uroczystości, na które zaprosili Sołtys Irena Borzyszkowska oraz animator kultury– Bożena Pontus - spóźnionego Dnia Babci i Dziadka oraz Balu karnawałowego z Mikołajem dla dzieci.

Uroczystość rozpoczęła się od specjalnie na ten dzień przygotowanego programu artystycznego. Wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia dwóch bajek „Jaś i Małgosia” oraz „Czerwony Kapturek” w wykonaniu dzieci na co dzień biorących udział w zajęciach świetlicowych. Potem były piosenki , drobne upominki samodzielnie wykonane przez dzieci i życzenia dla babć i dziadków.

W drugiej części spotkania przybyli goście zaproszeni zostali do wspólnej zabawy. W jej trakcie na sali , z dużym workiem prezentów, pojawił się Mikołaj. Został on przywitany przez Milenę i Malwinę piosenką „Kochany Panie Mikołaju” i zaproszony na specjalnie przygotowane dla niego krzesło. Po wręczeniu prezentów Mikołaj zaprosił dzieci do wspólnego tańca. 

Podczas zabawy dzieci brały udział w konkursach i zabawach przygotowanych przez p. Bożenę. Otrzymały również drobne upominki ufundowane przez Radę Sołecką. 

W przepięknie udekorowanej sali, przy kawie, herbatce, słodkim poczęstunku i w miłym towarzystwie czas upłynął bardzo szybko. 

Szczególne podziękowanie za przygotowanie tej uroczystości należy złożyć na ręce pani Heleny Binczyk – nauczycielowi SP Słosinko, Pani Sołtys Sołectwa Słosinko – Irenie Borzyszkowskiej oraz Robertowi Pontus.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z uroczystości.

Bożena Pontus