Ferie w Słosinku 2019-02-18 00:00:00        

Tydzień ferii minął...


W czasie pierwszego tygodnia ferii zimowych 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Słosinku wiele się działo. Na każdy dzień zaplanowane były ciekawe zajęcia dostosowane do wieku i możliwości uczestników m.in. warsztaty z wikliny papierowej, które poprowadziła Pani Donata Wolska, animator kultury ze świetlicy wiejskiej w Świerzenku. W trakcie ferii, dzieci podziwiały kino sferyczne zorganizowane w MGOK w Miastku. Odbył się konkurs plastyczny pt. „Zimowe szaleństwa na śniegu”, który został zorganizowany przez panią Bożenę Pontus – animator kultury oraz Panią Joannę Grzelak – bibliotekarz z filii bibliotecznej nr 2 w Słosinku. W konkursie tym wzięły udział 23 osoby. Zwycięzcami zostali:
KAT I (6-8 lat)
I m-ce – Alan Grzelak
II m-ce – Małgorzata Łaptosz
III m-ce – Igor Foszmańczyk
KAT II (9-12 lat)
I m-ce – Nikola Nowicka
II m-ce – Maria Binczyk
III m-ce – Malwina Połowyszczak
KAT III (13-15 lat)
I m-ce – Bartosz Frӧhling
II m-ce – Zofia Nielipiuk
III m-ce – Nikola Derbin
     13.02.2019r.uczestników zajęć świetlicowych odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Miastku. Tematem spotkania było szeroko pojęte zagadnienie bezpieczeństwa podczas ferii zimowych i nie tylko.
     Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z eksperymentami, na które dzieci zostały zaproszone 14.02.2019r. przez panie B. Pontus oraz J. Grzelak. 
     W ostatnim dniu pierwszego tygodnia ferii zimowych uczestnicy zajęć wzięli udział w rozgrywkach na refleks i pamięć z wykorzystaniem Play Station. W godzinach popołudniowych kilkoro dzieci wyjechało do Trzcinna na przedstawienie teatralne pt. „Dziadek do orzechów”.
     Wszyscy, którzy brali udział w zajęciach świetlicowych trenowali także swój umysł przy grach planszowych w trakcie układania puzzli oraz zabawach.
     Był to bardzo miły czas spędzony w aktywny sposób. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszego tygodnia ferii.
Bożena Pontus