Po feriach w Trzcinnie 2019-02-26 11:40:34        

No cóż, wszystko co dobre


zawsze się kończy i tak ferie zimowe dobiegły końca.
W tym roku  ferie w naszej świetlicy były bardzo urozmaicone. W pierwszym tygodniu oprócz gier, zabaw i zajęć plastycznych, grupa dzieci (pierwsza)  uczestniczyła w projekcji filmu popularno-naukowego kina sferycznego, która odbyła się w MGOK w Miastku. Gościliśmy też: dzieci ze świetlicy wiejskiej w Żabnie, które wzieły udział z naszymi dziećmi w zajęciach " Śpiewać każdy może - karaoke", Pana Zbigniewa Bilińskiego, który prowadził zajęcia ze śpiewu, oraz aktorów teatru  "Blaszany bębenek" z przedstawieniem "Dziadek do orzechów" na które przyjechały do nas dzieci ze świetlic wiejskich z Żabna i Słosinka wraz z animatorkami.
Drugi tydzień ferii zaczeliśmy od warsztatów wyplatania koszyków z wikliny papierowej, które poprowadziła Pani Donata Wolska animatorka kultury ze świetlicy wiejskiej w Świerzenku. W warsztatach tych wzieły również udział dzieci ze świetlic wiejskich: z Żabna, Wałdowa i Piaszczyny wraz z animatorkami.
Również i w drugim tygodniu ferii  grupa  dzieci (druga)  uczestniczyła w projekcji kina sferycznego w MGOK w Miastku, oraz ponownie gościlśmy Pana Z. Bilińskiego na zajęciach ze śpiewu. Odbyły się też warsztaty kulinarne - pieczenie gofrów, z których dzieci były bardzo zadowolone. W ostatnim dniu zajęć plastycznych dzieci uczestniczące  w zajęciach feryjnych wykonały serduszkowy łańcuch, który ozdabia teraz naszą świetlicę.
W piątek 22.02.2019r. kilkoro dzieci reprezentowało naszą świetlicę na Finale Ferii, który odbył się w MGOK w Miastku.
Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom i MGOK w Miastku za pomoc i wsparcie w realizacji tegorocznych ferii zimowych.
Pozdrawiam- T.S.