15 lat w UE 2019-05-03 00:00:00        

W środę 1 maja w Parku Miejskim...


świętowaliśmy 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. O godzinie 12 pod fontanną w Parku Miejskim wraz z władzami samorządowymi gminy Miastko oraz mieszkańcami Miastka, odśpiewaliśmy "Odę do radości". 

Nasze dziewczęta ze świetlic wiejskich w Trzcinnie, Słosinku i Miłocicach (Martyna Kalinowska, Wiktoria Wrycza, Michalina Biernacka, Hanna Gajewska, Malwina Połowyszczak i Milena Zglinicka) dzielnie przewodziły w śpiewie hymnu UE.

W uroczystości wzięła udział pani Danuta Karaśkiewicz Burmistrz Miastka oraz jej współpracownicy pani Bronisława Nielipiuk Skarbnik Miastka, pani Elżbieta Kozieł Serkretarz Miastka oraz pani Longina Jankowska Wiceburmistrz Miastka, a także inne ważne osoby z Rady Miejskiej w Miastku, Urzędu Miejskiego oraz instytucji gminnych.

Dziewczęta zaprezentowały się w krótkim koncercie dla mieszkańców Miastka, po czym panie z Biblioteki Publicznej wraz z załogą MGOK Miastko przeprowadziły gry, zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży.

Za przygotowanie dzieci do prezentacji artystycznej serdecznie dziękujemy paniom Teresie Stadnik, Bożenie Pontus i Wioletcie Zalas, animatorkom kultury.

Imprezie towarzyszyło Wesołe Miasteczko Aladyn oraz stoisko z biżuterią i gadżetami.