Wakacje w Słosinku 2019-07-17 10:54:06        

Nie ma nudy...


Świetlica wiejska oraz Filia biblioteczna nr 2 w Słosinku rozpoczęły tegoroczne wakacje 2019 wspólnym grillowaniem, w trakcie którego wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. W kolejnych dniach uczestnicy zajęć świetlicowych i bibliotecznych wzięli udział w konkursie plastycznym „Moje wymarzone wakacje”, za który otrzymali nagrody.

Zwycięzcami w pierwszej kategorii zostali:

1 m-ce – Małgorzata Łaptosz

2 m-ce – Agata Szajner

3 m-ce – Alan Grzelak

 

W drugiej kategorii zostali:

1 m-ce – Oskar Grzelak

2 m-ce – Julia Napieraj

3 m-ce – Nikola Derbin i Agata Opiela

Wśród  zajęć artystycznych nie mogło zabraknąć tworzenia kolorowych lalek - szmacianek. Następnego dnia, wykorzystując masę solną, dzieci tworzyły przepiękne dzieła, które po wyschnięciu malowały farbami. 

4 lipca uczestnicy zajęć świetlicowych wyjechali do Chlebowa na spektakl teatralny „Piraci i skarb pustyni” w wykonaniu artystów ze Studia Teatralnego z Krakowa. 

W kolejnym dniu, chętne dzieci wykonywały prace techniką origami – magiczne kółeczka (cuda z papieru).

11 lipca następna grupa dzieci wyjechała do świetlicy wiejskiej w Kamnicy na spotkanie z aktorami teatru Blaszany Bębenek, który przedstawił spektakl „Początki państwa polskiego”. 

W między czasie rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny „Moja Ziemia Miastecka”. Jednemu z naszych uczestników- Oskarowi Grzelak, udało się zdobyć nagrodę, którą odebrał osobiście 13 lipca w Parku Miejskim w Miastku. Zajął III m-ce w drugiej kategorii wiekowej. Przed rozdaniem nagród Oskar wziął też udział w akcji plastycznej „kolorowe lato”. Za swoją pracę otrzymał nagrodę, którą była pluszowa mrówka.

Pierwsze tygodnie wakacji za nami. Na uczestników zajęć czekają kolejne atrakcje. Mam nadzieję, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Bożena Pontus