Piłka plażowa 2019-08-09 18:34:16        

W Wołczy Małej


Już po raz ósmy spotkały się świetlicowe zespoły w turnieju piłki plażowej na boiskach w Wołczy Małej. Przypomnę, że pomysłodawczynią rozgrywania takiego turnieju były panie Monika Szczepaniak i Weronika Jocz.

Tym razem do turniju przystąpilo siedem par z: Miłocic (Dawid Zygmuntowicz i Mikołaj Wreza), Kamnicy (Oliwia Jankowska i Otylia Wojtera), Słosinka (Igor Krupa i Filip Suchoripa), Świerzenka (Amelia Grzywacz i Zuzanna Hnat), Żabna (Wiktoria Szajner i Patryk Witkowski), Chlebowa (Adrian Życzyński i Patryk czerwiński) i Trzcinna (Wiktoria Wrycza i Filip Ziobro). Turniej rozegrano systemem brazylijskim.

Wyniki meczów:

1. Chlebowo - Słosinko 9:21

2. Świerzenko - Żabno 16:21

3. Trzcinno - Kamnica 21:18

4. Miłocice - Słosinko 20:22

5. Żabno - Trzcinno 8:21

6. Świerzenko - Kamnica 21:16

7. Chlebowo - Żabno 14:21

8. Świerzenko - Miłocice 21:14

9. Słosinko - Żabno 21:18 (półfinał)

10. Trzcinno - Świerzenko 21:8 (półfinał)

11. Żabno - Świerzenko 19:21 (o III miejsce)

12. Słosinko - Trzcinno 16:21 (o I miejsce)

Turniej wygrała drużyna świetlicy w Trzcinnie, drugie miejsce przypadło świetlicy ze Słosinka, a trzecie świetlicy ze Świerzenka. Na czwartym miejscu uplasował się świetlica z Żabna, no i trzy piąte miejsca zajęły świetlice w: Chlebowie, Kamnicy i Miłocicach.

Za przygotowanie techniczne boisk i drewno na ognisko serdecznie dziękujemy panu Janowi Bodnarowi, Sołtysowi Wołczy Małej, a za organizację paniom Wiletcie Zalas i Annie Żmidzińskiej oraz za sędziowanie animatorkom kultury ze wszystkich świetlic borących udział w turnieju, paniom: Teresie Stadnik, Bożenie Pontus, Donacie Wolskiej, Katarzynie Bielawa i Katarzynie Szajner.

Zwycięzcy otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody finansowe do realizacji na potrzeby swojej świetlicy.

Imprezę zrealizowano przy wsparciu Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku.

Dziękujemy młodym ludziom, że "chciało się im chcieć" i do następnego razu...