Wakacje w Słosinku 2019-08-15 10:06:01        

Część druga ...


Następne tygodnie wakacji były również atrakcyjne!

27 lipca odbyła się 8. Olimpiada rekreacyjna w Miłocicach. Udało nam się zdobyć I m-ce.  

30 lipca chętne dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Moja wieś”, który zorganizowały panie Bożena Pontus i Joanna Grzelak. Zwycięzcami tego konkursu zostali: Maria Binczyk, Małgorzta Łaptosz, Oliwier Daszewski, Julia Napieraj, Agata Szajner oraz Kacper Hinc. Nie obyło się bez atrakcyjnych nagród. 

31 lipca grupa młodszych uczestników zajęć świetlicowych wyjechała do Żabna na przedstawienie teatralne pt. „Śpiąca królewna”.  W następnych dniach sierpnia dzieci wykonywały stworki z masy papierowej, które po wyschnięciu malowały farbami.  

6 sierpnia był dniem eksperymentów (sekrety elektroniki), gdzie „młodzi naukowcy” budowali własne urządzenia elektroniczne, poznawali działanie silnika, przełączników, źródeł dźwięku i światła. 

7 sierpnia uczestnicy zajęć świetlicowych i bibliotecznych rywalizowali podczas wielu konkurencji sportowych. Poznawali techniki gier zespołowych. 

8 sierpnia to dzień, który upłynął na spotkaniu z artystami ze Studia Teatralnego „Krak-art.” z Krakowa, który przedstawił „Łakocie dla Jasia i Małgosi”. 

9 sierpnia nasi sportowcy wzięli udział w Turnieju piłki siatkowej w Wołczy Małej, gdzie zajęli II m-ce. 

12 sierpnia był dniem zabawy z gliną. Nasi plastycy wspólnie ze swoimi opiekunkami (B.Pontus, J.Grzelak) lepili ciekawe i zabawne gliniane figury. 

13 sierpnia dzieci tworzyły niesamowite, ogromne bańki mydlane, które zapewniły im wiele radości.

Na uczestników zajęć czekają kolejne atrakcje, na które serdecznie zapraszam.

Bożena Pontus