Wakacje w Słosinku 2019-09-03 15:40:18        

Ostatnie chwile wakacji 


dzieci spędziły w ciekawy i atrakcyjny sposób.

14 sierpnia nasi sportowcy wzięli udział w turnieju w „dwa ognie” w Trzcinnie. 

W następnych dniach tworzyli kolorowe pompony, z których powstawały mięciutkie maskotki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne na świeżym powietrzu. Dzieci malowały letnie pejzaże na stretchu  i dużych, szarych arkuszach papieru.

21 sierpnia nasi młodzi zawodnicy wzięli udział w zawodach w jeździe na hulajnodze, gdzie drużynowo zajęli I m-ce.

26 sierpnia w naszej świetlicy odbył się turniej w piłkarzyki stołowe. Rozgrywki rozgrywano każdy z każdym. Zwycięzcami zostali:

I m-ce Dominik Borysiewicz

II m-ce Jessika Klepin

III m-ce Filip Sucholipa

27 sierpnia dzieci zostały zaproszone przez panie B. Pontus i J. Grzelak do udziału w grze „Postaw na milion”, gdzie sprawdzali swoją wiedzę i grali jak w teleturnieju telewizyjnym. Zwycięzcami tej zabawy zostali:

Bartłomiej Łaptosz -  Oskar Grzelak

Marta Opiela – Jessika Klepin

Dominik Borysiewicz – Filip Sucholipa

Nikola Derbin – Amelia Napieraj

28 sierpnia uczestnicy zajęć świetlicowych i bibliotecznych wzięli udział we wspólnym grillowaniu i wesołej zabawie z okazji zakończenia wakacji.

29 sierpnia  odbył się ostatni wyjazd tego lata na spektakl Studia Teatralnego „Krak-Art” z Krakowa pt. „Smocza legenda”, który odbył się w Trzcinnie.

Przez całe wakacje na uczestników czekały gry, zabawy ruchowe i inne atrakcje, przy których było mnóstwo śmiechu i radości.

Podopieczni świetlicy wiejskiej w Słosinku wraz z animatorem kultury składają serdeczne podziękowania za sfinansowanie oraz pomoc przy organizacji tegorocznych zajęć wakacyjnych pracownikom Miejsko-Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Miastku oraz filii Bibliotecznej nr. 2 w Słosinku za współpracę.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tych wspaniałych momentów.

Bożena Pontus