Mariusz Kalaga 2019-09-23 11:15:08        

Koncert w Miastku


Piosenkarz , wykonawca estradowy, obdarzony wspaniałym głosem, stąd często nazywany jest „Roy’em Orbisonem znad Wisły” - zodiakalny „strzelec”.

Zadebiutował w wieku pięciu lat w przedszkolu. Potem jako nastolatek należał do zespołu "Cordis Christi", grającego muzykę o tematyce religijnej. W drugiej połowie lat 70 uczęszczał do Technikum Budowlanego w którym założył kabaret "Agrafka". Równocześnie śpiewał także w grupach: "Buda Folk" i "Unisono".

Jest absolwentem: Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - kierunek fizyka z astronomią, Akademii Pedagogicznej w Krakowie, (praca magisterska z akustyki), Akademii Ekonomicznej w Katowicach - menadżer kultury (studia podyplomowe) oraz Wyższej Szkoły Biznesu - zarządzanie zasobami ludzkimi (studia podyplomowe) Brał udział w wielu festiwalach i spektaklach muzycznych w kraju i za granicą: m.in. / Włochy, Francja, Algieria, Jugosławia, Turcja, Niemcy, Hiszpania, Austria, USA / Znany jest sympatykom muzyki country z prezentacji telewizyjnych programów na „Międzynarodowym Pikniku Country” w Mrągowie na którym jest stałym bywalcem.

W 2013 roku obchodził tam okrągły Jubileusz XX lecia i z rąk Pani Burmistrz otrzymał tytuł „Honorowego Kowboja Miasta Mrągowa”. Dużą popularność zyskał także dzięki uczestnictwu w różnych programach telewizyjnych m.in. w TVP POLONIA, w TVP Rozrywka, „Gala Piosenki Biesiadnej”, „Imiennik Dwójki” - Zbigniewa Górnego oraz „Lista Śląskich Szlagierów” , „Muzyczna Kuchnia” , czy „Szlagierowa Lista Telewizji TVS”. Gra znane przeboje i standarty muzyki tanecznej i rozrywkowej, żywiołowe piosenki z gatunku „tex-mex, kolędy i pastorałki , a także szlagierowe kompozycje „Jedna z gwiazd” , „Co tu jest grane?”, „Nie zapomnę tamtej nocy” , „Już zamknąłem serca drzwi” , „Nie więdnij mój kwiatku” , „Gdy się napełni szkło” , „Teraz jesteś tylko moja” , „Rosa Amarilla” , „Róża czerwona”, „Nasz mały letni romans” , „Biegnij nad morze” i wiele, wiele innych. Śpiewa głosem o dużej skali i charakterystycznej , „ciepłej” barwie , która jest niespotykaną atrakcją i urozmaiceniem jego występów artystycznych.

W latach 1979 - 1982 był solistą Zespołu Pieśni i Tańca „Dąbrowiacy”, a przez kolejne lata śpiewał w Zespole Folklorystycznym „Siemianowice”. W kolejnych latach 1994 - 1997 współpracował , nagrywał i występował z zespołem„Gang Marcela”. W czerwcu 2000 roku uczestniczył w największym na świecie festiwalu muzyki country „FAN FAIR” w Nashville - USA , gdzie wystąpił w jednym z klubów , a także gościnnie zaśpiewał w Chicago na imprezie organizowanej dla Polonii Amerykańskiej.

W marcu 2001 roku otrzymał nagrodę „Płyta Roku” (country po polsku), a w kolejnym plebiscycie w 2002 roku uhonorowano go nagrodą „Wokalista Roku” (country po polsku) W czerwcu 2012 r. otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Zapraszamy na koncert 12 październka 2019 o godz.18:00 w sali MGOK Miastko (Kino). Cena biletu 40,00 zł do kupienia w sekretariacie MGOK Miastko w godz.8:00 - 15:00. Zapraszamy