Powróćmy jak... 2019-10-27 12:40:46        

Powróćmy jak za dawnych lat


Zapraszamy w niedzielę 10 listopada 2019 o godz.17:00 do sali MGOK Miastko na wspaniały koncert wspaniałych artystów. Wstęp tylko 15.00 zł.

Piosenkę Jurandota i Warsa „Powróćmy jak za dawnych lat” wylansowały dwie gwiazdy kina międzywojennego: Tola Mankiewiczówna i Aleksander Żabczyński. Z czasem tytuł tej piosenki stał się metaforą powrotu do przeszłości, do wspomnień, do tego co było, minęło i zostało w naszej pamięci jako ideał.

Koncert „Powróćmy jak za dawnych lat” to sentymentalna podróż w czasie, który odmierzają kolejne szlagiery. Dziś nikt nie pamięta nazwiska Lody Niemirzanki, która kreowała tytułową Adę w filmie „Ada! To nie wypada”, z którego pochodzi piosenka. A piosenkę wszyscy rozpoznają. Niewielu pewnie pamięta, że „Walc Embarras” Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego jako pierwsza w 1960 roku zaśpiewała Barbara Krafftówna.

Każda z tych piosenek przenosi nas w inne realia, bo piosenki to znakomite zwierciadło czasu. W piosenkach odbijają się nastroje, emocje, ludzkie historie zarówno te duże i małe. Każdy szlagier, który Państwo usłyszą tego wieczoru, obudzi wspomnienia i nie pozostawi nikogo obojętnym.

W koncercie wystąpią:

Anna Bajerska Witczak

Ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu. Po dyplomie związała się z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, którego solistką pozostaje do dziś. Szczególnie ceni sobie główne role w następujących operetkach: Księżniczka czardaszaWesoła wdówkaZemsta nietoperzaHrabia LuxemburgHrabina MaricaStudent żebrakWiedeńska krewCygańska miłość; musicalach: My fair ladyZorbaHello, Dolly!Ania z Zielonego WzgórzaSkrzypek na dachuPhantom, oraz role charakterystyczne w innych muzycznych formach scenicznych, takich jak np.: Opera za trzy groszePorwanie Sabinek czy Żołnierz Królowej Madagaskaru. Przez 25 lat ściśle współpracowała z Orkiestrą Miasta Poznania, z którą koncertowała w kraju i za granicą (Czechy, Słowacja, Niemcy, Szwecja, Holandia). Występowała gościnnie na scenach teatrów muzycznych we Wrocławiu, Łodzi, Warszawie, Gdyni i Szczecinie, a także na scenach teatralnych i koncertowych Niemiec, Szwajcarii i Danii.

Anna Michalak

Anna Michalak (sopran) jest absolwentką Akademii Muzycznej oraz Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu w klasie śpiewu prof. J. Gałęskiej-Tritt, które ukończyła w 1997 r., otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Wykształcenie muzyczne Artystki jest wszechstronne – to nie tylko uzdolniona skrzypaczka, ale i dyrygent, oraz nauczyciel w dziedzinie emisji głosu. Doskonaliła warsztat wokalny pod bacznym okiem Jolanty Żmurko, solistki Opery Wrocławskiej, oraz prof. D. Grabowskiego.

Doświadczenie zawodowe i artystyczne Anny Michalak obejmuje zarówno liczne koncerty z wieloma znakomitymi orkiestrami, jak i współpracę ze znanymi dyrygentami, wśród których dość wspomnieć Gustawa Kuhna, Siegfrieda Heinricha, Williama Keitla. Śpiewaczka brała też udział w pierwszych wykonaniach Pieśni A. Tansmanna oraz Requiem A. Perta.

Występowała na scenach w kraju i za granicą, m. in. na deskach Opery Wrocławskiej, z którą związała się w 2006 roku. Do 2010 roku można było ją zobaczyć w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, m.in. w takich sztukach, jak: Zemsta Nietoperza, Wesoła Wdówka. Ciekawostką w jej dorobku mogą być również role w bajkach dla dzieci takich jak Pinokio, Dziewczynka z zapałkami. Cały czas też związana jest współpracą z poznańskim Stowarzyszeniem J.S. Bacha.

Nie bez znaczenia dla rozwoju jej śpiewaczej kariery pozostaje wieloletnia działalność w ramach Festspiele w Niemczech. Od 2010 roku pracuje w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

Klaudiusz Kapłon

Studiował na Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale instrumentalnym. Tytuł magistra sztuki zdoby w 1994r. Został przyjęty do pracy w Teatrze Wielkim w Poznaniu jeszcze podczas sudiów jako tenor – artysta chóru i później solista. Mistrzowskie lekcje śpiewu pobierał u dwóch europejskiej klasy, wybitnych tenorów pochodzących z Poznania (Wojciech Maciejowski i Tomasz Zagórski). Po zdanym egzaminie w PAA PAGART uzyskał 5- letni kontrakt jako solista w musicalach : The Phantom of the Opera, WEBER-GALA, Starlight Express, Grosse Freiheit nr 7, DISNEY-GALA, 42-STREET. Uczestniczył w setkach przedstawień w Niemczech, Holandii, Szwajcarii i Danii. Współpracował ze światowej sławy dyrygentami: Lord Jehudi Menuhin, Mścisław Roztropowicz, Krzysztof Penderecki, Andrzej Borejko, Agnieszka Duczmal, Jerzy Maksymiuk. Za najciekawszy wokalny epizod życiowy uważa udział w koncercie tenorów w mediolańskiej La Scali – aria Una furtiva lagrima z „Napoju Miłosnego” (Donizetti).

Zapraszamy