Teatr Edukacji 2019-10-26 00:00:00        

Spektakle dla dzieci i młodzieży


Już niedługo zwita do nas Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia z przedstawieniami dla dzieci i młodzieży. W środę 6 listopada 2019 zobaczymy na naszej scenie następujące spektakle:

godz.08:40 - Hobbit czyli tam i z powrotem

Tego bohatera nie trzeba przedstawiać. Czy wszyscy jednak wiedzą, o czym naprawdę jest ten spektakl? Ta historia to nie tylko piękna bajka, to również rzecz o przyjaźni, odwadze i poświęceniu, ale przede wszystkim to klasyczna powieść drogi. Aktorzy wrocławskiego Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza zapraszają Widzów na magiczną wyprawę do Śródziemia Trzeciej Ery, dzięki której postarają się udowodnić, że i dzisiaj w każdym z nas może drzemać coś z małego hobbista. Przedstawienie dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej.

godz.10:10 - Doktor i jego zwierzęta

Był sobie kiedyś doktor… tak można by rozpocząć kolejną wycieczkę do niezwykłej krainy wyobraźni, jaką jest Teatr… Na pozór niczym nie różnił się od innych lekarzy, poza jednym… rozumiał mowę zwierząt! Przedstawienie dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej zaprezentują aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Godz.11:40 - Kamienie na szaniec

Alek, Rudy, Zośka i inni, to pokolenie słynnych Kolumbów, bohaterów-gigantów na zawsze wpisujące się w polską zbiorową świadomość narodową i stanowiące punkt odniesienia do wszystkich prób opisywania pojęcia patriotyzmu i poświęcenia. Niezłomność, lojalność, koleżeńskość, ale też męstwo, odwaga w obliczu wroga i hart ducha, to cechy, które i dzisiaj powinny stanowić wzór do naśladowania dla współczesnej młodzieży. Właśnie dla niej i o niej jest ten spektakl przygotowany przez wrocławski Narodowy Teatr Edukacji im Adama Mickiewicza. Przedstawienie skierowane do uczniów klas VII-VIII Szkoły Podstawowej.