Podsumowanie roku 2019-12-25 09:53:13        

Młodzi artyści na samorządowym


podsumowaniu roku 2019.
Z udziałem kilkudziesięciu osób - władz samorządowych, radnych, przedstawicieli sołectw i zarządów osiedli, szefów instytucji i pracowników Urzędu Miejskiego w Miastku, w miniony piątek tradycyjnie, jak co roku, podsumowano mijający rok. Uroczystość odbyła się w Centrum Informacji Turystycznej w Miastku.
Burmistrz Miastka Danuta Karaśkiewicz przedstawiła informację z całorocznej pracy Urzędu Miejskiego w Miastku, jednostek organizacyjnych oraz spółek miejskich - z każdej z dziedzin życia społecznego i gospodarczego. Swoje wystąpienie zakończyła gorącymi życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku dla wszystkich mieszkańców Gminy Miastko. Do wspólnych życzeń przyłączyli się również Przewodniczący Rady Miejskiej w Miastku – Tomasz Borowski, Wicestarosta – Roman Ramion oraz Proboszcz Parafii greckokatolickiej pw. Świętych Włodzimierza i Olgi –
ks. Stefan Prychożdenko.
Wystąpienia umilane były częścią artystyczną z kolędami i piosenkami świątecznymi, w wykonaniu dzieci i młodzieży z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Miastku i Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku: Oliwii Prochoń, która zaśpiewała świąteczną piosenkę pt. "Noel", Igi Pietrzykowskiej, która zaśpiewała słynną "Świeć gwiazdeczko...", Jasia Sukiennika, który wykonał kolędę "Przybieżeli do Betlejem", Viktorii Szymanowskiej w kolędzie "Gdy śliczna panna" i Wiktorii Ginter w piosence "Kto wie". Młodych artystów przygotowała Pani Marzanna Hasulak.
Pani Marzannie i dzieciom serdecznie dziękujemy. Za zrozumienie i przychylność dziękujemy panu Pawłowi Biernackiemu, dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku.
Pogodnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku