Ferie w Słosinku 2020-01-29 20:50:53        

Tydzień pierwszy


W czasie pierwszego tygodnia ferii zimowych 2020r. świetlica wiejska w Słosinku nie była pusta. Na każdy dzień były zaplanowane ciekawe zajęcia. Już w pierwszym dniu ferii, razem z panią Joanną Grzelak z filii bibliotecznej nr 2 w Słosinku zorganizowałyśmy zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonywały kartki okolicznościowe metodą quillingu. W godzinach popołudniowych uczestnicy zajęć wzięli udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Rubinowy Książę” Krak-Art a Krakowa, który odbył się w świetlicy wiejskiej w Miłocicach. Kolejny dzień był dniem „Ferii  na sportowo”. Wspólnie z p. Joanną Grzelak przeprowadziłyśmy szereg gier zespołowych, gdzie dzieci rywalizowały podczas wielu konkurencji sportowych.

      15.01.2020r. uczestnicy zajęć zostali zaproszeni do świetlicy wiejskiej w Miłocicach na spotkanie z panem Zdzisławem Olejniczakiem, który w ciekawy sposób opowiadał o swoim hobby, którym jest fotografowanie ptaków oraz zwierząt leśnych.

      Dużym zainteresowaniem cieszyły się „Ferie na cyrkowo”. Odbyły się warsztaty, które przeprowadzone zostały w naszej świetlicy. Wzięły w nich udział dzieci i młodzież ze Słosinka oraz gościnnie z Miastka i ze świetlic wiejskich z Miłocic, Trzcinna, Chlebowa, Kamnicy i Świerzenka.

      Pierwszy tydzień ferii zakończył Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży szkolnej, w którym wzięły również udział dzieci ze świetlicy wiejskiej w Miłocicach za co bardzo dziękuję pani Wioletcie Zalas. Rozgrywki przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Kategoria I

I m-ce Dominik Borysiewicz

II m-ce Emil Janus

III m-ce Gracjan Foszmańczyk

Kategoria II

I m-ce Milena Zglinicka

II m-ce Nikola Derbin

III m-ce Jessica Klepin

Kategoria III

I m-ce Filip Suchoripa

II m-ce Kacper Porada

III m-ce Bartłomiej Frohling

      Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary ufundowane przez panią sołtys Irenę Borzyszkowską.

Bożena Pontus