Ferie w Słosinku 2020-01-30 05:56:08        

Tydzień drugi


Drugi tydzień ferii zimowych 2020r. w świetlicy wiejskiej w Słosinku rozpoczął wyjazd do MGOK w Miastku (ogólniak) na warsztaty techniczne dla dzieci (LEGO) Klockowe L-maszyny.

Następnie z p. J. Grzelak zorganizowałyśmy dwa konkursy plastyczne. Pierwszy na kartkę okolicznościową z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zwycięzcami tego konkursu zostali” Wiktoria Porada, Zofia Nielipiuk, Agata Szajner, Alan Grzelak, Maciej Szuta, Nikola Derbin i Maria Binczyk.

Drugi konkurs nosił tytuł „ Moje wymarzone ferie”. Zwycięzcami tego konkursu zostali: Nikola Derbin, Wiktoria Porada, Oskar Grzelak, Agata Szajner, Alan Grzelak, Milena Zglinicka, Dominik Borysiewicz oraz Emil Janus. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych i lubianych dni jest „Dzień Gofra”, który zorganizowałyśmy wspólnie z p. J. Grzelak. Zapachy pieczonych gofrów przyciągnęły stałych bywalców świetlicy i biblioteki.

W środę 22.01.2020r. grupa dzieci wyjechała do Świerzenka na przedstawienie teatralne pt. „Pippi Skarpetka”. Po powrocie razem z p. J. Grzelak zachęciłyśmy dzieci do wzięcia udziału w zabawie „Turniej kalamburowy”, w którym rywalizowały ze sobą dwie drużyny.

Zimowe ferie w Słosinku zakończył wyjazd do MGOK w Miastku na przegląd kolęd i pastorałek     świetlic wiejskich.

Serdeczne podziękowanie za wsparcie w realizacji tegorocznych ferii zimowych kieruję na ręce Dyrektora MGOK w Miastku oraz MGKRPA w Miastku.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z drugiego tygodnia ferii.

Bożena Pontus