Ferie w Świerzenku 2020-02-09 07:57:09        

I tak minęły ferie....


Nasza tegoroczne ferie zimowe rozpoczęliśmy od udziału w 28 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Zespoły taneczne ''Mini Lajcik'' i ''Lajcik'' wykonały na scenie 10 minutowy układ taneczny, natomiast Aleksandra Wolska zaśpiewała piosenkę.

W czasie ferii zimowych każde dziecko, które przychodziło do świetlicy nie narzekało na nudę. Przeprowadziliśmy dwa konkursy plastyczne z nagrodami. Pierwszy to konkurs pt.''Zimowa aura'', a drugi zaś ''Zimowa widokówka''.

Gościliśmy również w naszej świetlicy artystów z grupy teatralnej Krak-Art z Krakowa, którzy zabawili publiczność śmieszną osóbką ''Pippi Skarpetką''.

Dzieci uczęszczające na zajęcia feryjne wykonywały też kwiaty z bibuły dla Babci i Dziadka, śpiewały piosenki przy karaoke,brały udział w zajęciach cyrkowych w świetlicy wiejskiej w Słosinku, uczestniczyły w Przeglądzie kolęd i pastorałek w Miastku oraz miały możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego pt.''Przygody Baltazara Gąbki'' również w sali kinowej w MGOK Miastko. Tam też nasze dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Magikiem, który tego dnia w fantastyczny sposób pokazywał dzieciom sztuczki magiczne.

Dzieci były zachwycone.Kulminacyjnym dniem w naszej świetlicy była sobota. W tym dniu zorganizowaliśmy bal karnawałowy z okazji zakończenia ferii zimowych. W trakcie balu rozstrzygnęliśmy konkursy plastyczne i rozdaliśmy wszystkim uczestnikom konkursów nagrody rzeczowe. Malowanie twarzy, zabawy, konkursy, słodki poczęstunek, wybór Króla i Królowej Balu-to były główne atrakcje wieczoru.

Wszystkie dzieci były uśmiechnięte i dopisywał im humor. A oto krótka fotorelacja z naszych ferii.

Z pozdrowieniami D.W