Dzień Babci i Dziadka 2020-02-23 09:45:13        

Dla Seniorów w Słosinku


W piątek 24.01.2020r. w świetlicy wiejskiej w Słosinku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz Bal karnawałowy dla dzieci. Ogromną niespodzianką okazała się wizyta St. Sierż. Artura Szada Borzyszkowskiego z Komisariatu Policji  Miastku oraz Miasteckiego Stowarzyszenia Motocyklowego „Gryf”. Spotkali się oni z dziadkami i dziećmi aby omówić zasady bezpieczeństwa w takich akcjach jak: „Noś Odblaski i Żyj”, „Bezpieczni na drodze”, „Nie daj się nabrać na wnuczka i na   policjanta”, oraz „Odłóż Smartfon i Żyj”.

Uczestnicy spotkania otrzymali od motocyklistów kamizelki i gadżety odblaskowe. Po rozdaniu upominków rozpoczęła się część artystyczna. Wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia skeczy z życia seniorów, tańca oraz wysłuchania piosenek w wykonaniu dzieci na co dzień biorących udział w zajęciach świetlicowych.

W drugiej części spotkania goście wzięli udział we wspólnej zabawie, w trakcie której dzieci uczestniczyły w konkursach, gdzie za udział otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Sołecką. W trakcie zabawy na Sali z dużym workiem prezentów pojawił się Mikołaj. Po wręczeniu podarunków dzieci zaprosiły Mikołaja do tańca.

Przy kawie, herbacie, słodkim poczęstunku oraz w miłym towarzystwie czas upłynął bardzo szybko.

Bożena Pontus