Wakacje z eksperymentami 2015-08-01 21:08:35        

W pierwszym tygodniu sierpnia 2015r.w świetlicy wiejskiej w Słosinku  rozpoczną się zajęcia w ramach projektu "Młodzi naukowcy ¬ wakacje z eksperymentami w świetlicy wiejskiej w Słosinku". Będą one realizowane dzięki dofinansowaniu z Fundacji "Parasol" w ramach  drugiego konkursu grantowego Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach P FIO .                                                                                                                                      

W warsztatach wezmą udział dzieci i młodzież ze Sołectwa Słosinko, uczniowie kl. I-VI SP i I-III Gimnazjum. Pod czujnym okiem instruktorów (nauczycieli - Iwony Winter i Heleny Binczyk  oraz pani Bożeny Pontus – animator kultury MGOK Miastko,) dzieci zamienią się w prawdziwych eksperymentatorów, którzy poprzez  różnorodne doświadczenia przyswoją  wiedzę z zakresu fizyki, chemii czy biologii. Wśród eksperymentów  pojawią się m.in.: ”Tornado w butelce”, „Klej z wody” czy „Dziwne jajka” itp.                      

W ostatnim tygodniu zajęć uczestnicy wyjadą do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.  Centrum Nauki to jedno z pierwszych polskich centrów nauki, które łączy naukę i zabawę w atrakcyjną formę spędzania czasu. Wizyta w EXPERYMENCIE pozwoli dzieciom jeszcze lepiej zrozumieć otaczające procesy i  pobudzi w nich ciekawość świata.

Na zakończenie projektu odbędzie się spotkanie integracyjne , podczas którego uczestnicy zaprezentują rodzicom i swoim kolegom ulubione doświadczenia, jakie samodzielnie wykonały podczas warsztatów.

Udział w projekcie będzie dobrym sposobem na  aktywne spędzenie wolnego czasu, szczególnie tym dzieciom, które pozostały w wakacje w domu.