Satyra i tango



 2015-08-09 05:59:51        

Zapraszamy na "Koncert z satyrą i tangiem". W niedzielę 9 sierpnia 2015 roku o godz.17.00. Wstęp wolny w ramach projektu "Lato w mieście". Wystąpią: Mieczysław Góra - satyryk i kabareciarz i zespół Colours of tango z argentyńskim śpiewakiem Oscarem Ernesto Ovejero.
Colours of tango to niezwykła podróż do Argentyny z początków ubiegłego wieku, gdzie na przedmieściach Buenos Aires zrodziła się jedna z najbardziej barwnych kultur świata. Tango argentyńskie to nie tylko zmysłowy i namiętny taniec, ale także różnorodna i poruszająca muzyka tworzona z pasją, pod wpływem skrajnych emocji. Miłość do tanga połączyła troje młodych, łódzkich muzyków oraz argentyńskiego śpiewaka Oscara Ovejero, dając początek wspólnemu projektowi artystycznemu Colours of tango. Zespół koncertował już na scenach Polski, Austrii, Niemiec i Wielkiej Brytanii.
Oscar Ernesto Ovejero, jako rodowity mieszkaniec Buenos Aires, niewątpliwie tango ma we krwi. W jego naturalnym i pełnym temperamentu śpiewie, usłyszeć można esencję tanga w najczystszej postaci. Towarzyszy mu trio instrumentalistów młodego pokolenia, wykształconych w akademiach muzycznych w Polsce, Niemczech i Austrii - Aleksandra Szurgot (skrzypce), Aneta Janiszewska (harfa) i Konrad Salwiński (akordeon). Muzycy, mający na swoim koncie liczne sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej, wykorzystują bogactwo brzmienia swoich instrumentów, przedstawiając własne aranżacje utworów dawnych mistrzów tanga. Inspirowani muzyką Piazzolli, Villoldo czy Gardela odkrywają przed publicznością cały wachlarz kolorów tanga. 
Impreza miała odbyć się nad Lednikiem, jednak z powodów technicznych musimy prznieść ją do sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury