Plażówka na wysokim poziomie 2015-08-23 09:25:36        

Nad jeziorem Średnim w Wołczy Małej odbył się kolejny, najprawdopodobniej 13, Otwarty Turniej Piłki Plażowej o puchar Burmistrza Miastka i Firmy Drew-Trans. 


Tym razem do turnieju przystąpiło 19 par, a wśród nich dwie pary kobiece i jedna para mieszana. Poziom turnieju, w ocenie ogladających, był bardzo wysoki. Zwłaszcza pojedynki od ćwierćfinałów począwszy, dawały wiele emocji kibicom zgromadzonym na plaży. W pojedynkach finałowych spotkały się pary z poza gminy Miastko i to one nadawały ton całemu turniejowi.

O trzecie miejsce walczyły zespoły Jordan Wiktorowicz / Maciej Burzyński i Maciej Iwin / Andrzej Polaczek. Pojedynek zdominował zespół Jordana Wiktorowicza, wygrywając 2:0 (15:7, 15:6).

W finale turnieju spotkały się zespoły Paweł Sutyniec / Stefan Wyszyński i Tomasz Wołoszuk / Piotr Ilewicz. Pojedynek stał na wysokim poziomie, ale ktoś musiał wygrać. Para T. Wołoszuk / P. Ilewicz okazała się bardziej odporna psychicznie i zwyciężyła 2:1 (15:9, 9:15, 11:9). To już trzecie z rzędu zwycięstwo tej pary w naszym turnieju.

Serdeczne podziękowania dla sędziów: Lecha Warsińskiego, Aleksandry Klim, Joanny Milewskiej i Karoliny Rymon Lipińskiej. Sędzią technicznym zawodów był Janusz Gawroński. Dzięki sołtysowi Wołczy Małej Janowi Bodnarowi za bardzo dobre przygotowanie boisk i całego terenu wokół nich. Dzięki sponsorom: Firmie Drew-Trans z Wołczy Małej z szefem Bogusławem Bodnarem, Burmistrzowi Miastka Romanowi Ramionowi, OSiR Miastko i MGOK Miastko.

Do następnego turnieju za rok.