Wałdowska plażówka 2015-08-30 08:05:34        

Wałdowo. Na Ranczo w Wałdowie, w sobotę 29 sierpnia 2015 r., odbył się II Otwarty Turniej Piłki Plażowej.


Frekwencja zaskoczyła organizatorów, ale nie spowodowało to żadnych kłopotów natury organizacyjnej. Szesnaście par zgłosiło się do walki o puchar Firmy Ex-Pro z Wałdowa i Sołtysa Wałdowa. Turniej rozegrano systemem "brazylijskim", a wzięło w nim udział sporo gości z poza gminy Miastko, m.in.: z Kołczygłów, Bytowa, Gdańska. 

Turniej miał swoją dramaturgię i sporo niespodzianek. Postawa zespołów z Waldowa i okolic. Już w półfinele doszło do sporej niespodzianki, otóż drużyna Mariusz Minkiewicz i Stanisław Kryczka z Czarnicy pokonała wyżej notowaną drużynę z Bytowa Marek Stoltman i Krzysztof Leper 2:1 (10:15, 15:7, 11:7) i awansowała do finału. Natomiast druga para gospodarzy Dominik Nesterowicz i Kacper Kłączyński z Wałdowa uległa w drugim meczu półfinałowym parze Jordan Wiktorowicz i Sebastian Chwarzyński z Kołczygłów 0:2 (13:15, 10:15).

W walce o trzecie miejsce Marek Stoltman i Krzysztof Leper z Bytowa po zaciętym meczu pokonali parę z Wałdowa Dominik Nesterowicz i Kacper Kłączyński 2:1 (8:15, 15:6, 11:8). Honoru gminy Miastko i organizatorów turnieju w meczu finałowym broniła para Mariusz Minkiewicz i Stanisław Kryczka z Czarnicy, która spokała się z parą z Kołczygłów Jordan Wiktorowicz i Sebastian Chwarzyński. Mecz miał swoją dramaturgię i przy ogromnym zaangażowaniu kibiców para z Czarnicy pokonała gości z Kolczygłów 2:1 (12:15, 15:12, 11:6).

Turniej uświetnił pokaz pierwszej pomocy zaprezentowany przez strażaków z Milanówka k. Warszawy, którzy przebywają w naszych stronach na obozie szkoleniowym. Serdeczne dzięki dzielnym strażakom.

Organizatorem turnieju było sołectwo Wałdowo z panią sołtys Anną Palińską przy wydatnej pomocy organizacyjnej MGOK Miastko i OSiR Miastko. Puchary i medale ufundowała Firma Ex-Pro z Wałdowa pana Bolesława Prondzińskiego, a nagrody specjalne soltys Wałdowa. Uczestników turnieju poczęstowano wspaniałym bigosem oraz kiełbaskami z grilla. Sędzią głównym był pan Lecz Warsiński, a sędzią technicznym pan Janusz Gawroński. Sedziowie serdecznie dziękują pomocnikom z Wałdowa i Czarnicy oraz innym wolontariuszom.