Młodzi naukowcy - finał 2015-08-30 09:35:38        

Słosinko. Wraz z końcem wakacji  zakończyła się realizacja projektu „Młodzi naukowcy – wakacje z eksperymentami w świetlicy wiejskiej w Słosinku”.


Zajęcia były realizowane dzięki dofinansowaniu z Fundacji "Parasol" w ramach  drugiego konkursu grantowego Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, przy zaangażowaniu i pomocy Dyrektora Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Miastku – Janusza T. Gawrońskiego oraz Przewodniczącej  Stowarzyszenia Osób i Dzieci Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń” w Miastku - Doroty Bilińskiej. 

W warsztatach brało  udział 30 osób, uczniów kl. I-VI SP i I-III Gimnazjum z Sołectwa Słosinko, którzy pod czujnym okiem instruktorów : Heleny Binczyk – nauczyciela SP Słosinko , Iwony Winter – nauczyciela SP 2 Miastko,  Bożeny Pontus - animatora kultury MGOK Miastko,  przez miesiąc stawały się prawdziwymi eksperymentatorami.

W czwartek 27.08.2015r. odbyło się spotkanie integracyjne na „Pożegnanie wakacji”, podczas którego dzieci zaprezentowały rodzicom i  gościom ulubione doświadczenia, które samodzielnie wykonywały podczas warsztatów. Goście obejrzeli również pokaz multimedialny z realizacji projektu. Dzień później uczestnicy projektu wyjechali do Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

Mamy nadzieję , że dzieci i młodzież zdobytą wiedzę wykorzystają w dalszej nauce i w codziennym życiu.

Bożena Pontus