Nasi na dożynkach 2015-09-06 20:20:54        

Zespoły i soliści będące pod opieką merytoryczną MGOK Miastko wystapiły podczas Gminnych Dożynek w Wołczy Wielkiej.


W naszych zespołach wystapili młodsi i trochę starsi. Wszyscy dali z siebie wszystko, aby wypaść jak najlepiej. Wielkim powodzeniem i renomą cieszy się zespół Świerzowianki ze Świerzenka, którym opiekują się Dorota i Zbigniew Bilińscy. To oni rozpoczęli wielkie śpiewanie podczas Dożynek.

Potem zaprezentowali się najmłodsi - Świetliczaki ze Słosinka. Śpiewają polski folklor. I tą grupą opiekuje się Z. Biliński. Działają od kwietnia 2015 roku, repretuar jeszcze skromny, ale nadrabiają werwą i dynamiką.

W koncercie dożynkowym wystąpiły panie z zespołu Tutejsi z Miastka. Śpiewają już kilka ładnych lat, ale zawsze starają się być profesjonalnie przygotowane, by dać słuchaczowi jak najwięcej doznań pozytywnych. Działają pod opieką merytoryczną Doroty i Zbyszka Bilińskich. Pierwszą część koncertów zakonczyły Świerzowianki, prezentując repertuar składający się nie tylko z polskich piosenek.

W drugiej części wystapiły dzieci i młodzież ze świetlic, a także z zaprzyjaźnionych instytucji. W koncercie wystąpiły Maria Krzemińska i Aleksandra Wolska wykonują piosenki "Naucz mnie" i "O mnie się nie martw". Na co dzień śpiewają w świetlicy w Świerzenku. Także tam śpiewa Weronika Wolska, która podczas koncertu wykonała piosenkę pt."Moje serce".

W świetlicy w Chlebowie śpiewają, kolejni uczestnicy koncertu dożynkowego, Grzegorz Jarocki, który wykonał utwór pt. "Zabiorę cię" i Julia Nakonieczna z piosenką "Miasto".

Gościnie w koncercie udział wzięły Iga Marciszonek z Wołczy Małej, która zatańczyła dynamiczny hip-hopowy taniec do muzyki "Anaconda" oraz Sandra Frycz z piosenką "Bring me to life".

Ze świetlicy w Miłocicach wystąpiła Ewelina Zalewska w piosence "Miasto" oraz duet raperski KreSka K i Monika. W wykonaniu tej drugiej formacji usłyszeliśmy dwa utwory: "Nie da się" i "HSM".

Serdecznie dziękujemy wszystkim zespołom za wspaniałe prezentacje sceniczne. Dalej szlifujcie swoje umiejętności, by przynosiły wam dalsze sukcesy. Byliście naprawdę wspaniali.