Historia Miastka 2015-09-13 05:06:02        

W sobotę 12 września 2015 r. o godz.17.00 w sali Świetlicy MGOK Miastko było "historycznie".


Po pierwsze dlatego, iż po raz pierwszy rozmawialiśmy o powojennej historii Miastka, a po drugie dlatego bo to I Miasteckie Spotkania Historyczne. Dominik Radecki na fb napisał:

I Miasteckie Spotkania Historyczne. Wraz z miasteckimi kolegami historykami i Panem Januszem Gawrońskim dyrektorem MGOK udało się zorganizować spotkanie na, którym opowiadaliśmy o powojennej historii Miastka. Jarek Lemański zreferował temat zdobycia Rummelsburga w 1945 roku przez Armię Czerwoną, Łukasz Szkwarek przedstawił sylwetkę działacza Solidarności Władysława Stojaka. Ja opowiedziałem o funkcjonariuszu UB Zenonie Roztropińskim. Idea spotkań świetna, mam nadzieje, że to nie ostatni raz. Uczestnikom, Panu Januszowi i gościom dziękuje za poświęcony czas.

Także mam nadzieję, że cykl ten będzie miał kontynuację. Stać się tak może też dzięki Państwu, gdyż im wiecej nas będzie współpracować w tym kierunku, tym owe spotkania będą ciekawsze. Owocem spotkań mają być, roboczo nazwane, "Zeszyty historyczne", w których będzie można przeczytać wersję "papierową" przedstawionych wykładów. Serdecznie zapraszam do wspólnego dokumentowania naszej historii.

Janusz Gawroński

Foto: D. Radecki, J. Gawroński