Święto Niepodległości 2015-11-11 06:29:46        

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Miastku rozpoczną się wczesnym porankiem.


O godz.09.15 - pod Pomnikiem Narodu Polskiego rozpoczną się uroczystości z udziałem władz samorządowych gminy Miastko oraz przedstawicieli duchowieństwa z miasteckich parafii oraz mieszkańców Miastka. Będą poczty sztandarowe szkół i organizacji, Orkiestra Dęta OSP Kępice, a także młodzież z klas wojskowych Zespołu Szkół im.Oskara Lampego w Białym Borze.

Po uroczystościach pod Pomnikiem Narodu Polskiego świąteczny orszak, z orkiestrą na czele, uda się ulicami Miastka do Kościoła Mariackiego w Miastku. Na placu Jana Pawła II musztrę paradna pokażą uczniowie białoborskiej szkoły;

O godz.10.00 w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych odbędzie się uroczysta Masza Święta w intencji Ojczyzny.

Po południu, o godz.17.00 w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Miastku odbędzie się koncert z udziałem zespołu Harmonia MGOK Miastko, grupy baletowej z Gminnego Ośrodka Kultury w Tuchomiu, zespołu Świerzowianie ze Świerzenka i Wojskowego Zespołu Wokalnego "Wiarusy" ze Słupska.