Szlachetna Paczka 2015-11-12 21:17:51        

SZLACHETNA PACZKA MIASTKO ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY


Pani Marta z pod Miastka  samotnie wychowuje trójkę dzieci.  8 letniego Pawła, 12 letniego Łukasza i 6 letnią Patrycję. Rodzina mieszka w jednopokojowym, trochę zagrzybionym mieszkaniu.  Łukaszek jest niepełnosprawny, ma chora rękę. Jego wielkim marzeniem jest zostać piłkarzem. Na razie chciałby, aby mama kupiła mu nowe korki do gry i koszulkę z ulubionym piłkarzem Messim. Paweł i Patrycja również mają marzenia. Paweł chciałby elektryczny samochodzik, a jego siostra lalkę Barbie. Niestety Pani Marta nie może pozwolić sobie na zakup takich rzeczy.  Rodzina żyje bardzo skromnie, z zasiłku, pani Marta nie może znaleźć pracy choć bardzo się o to stara. Ma też inne zmartwienie. Przydała by się nowa kanapa na której śpią dzieci. Jest ona już w fatalnym stanie, cała się rozlatuje.

Jaka wielka radość zapanowała w rodzinie kiedy w zeszłym roku odwiedzili ją miasteccy wolontariusze Szlachetnej Paczki, którzy przynieśli dary zebrane od licznych darczyńców z naszej gminy.  

Ale jest wiele takich historii i rodzin, które czekają na darczyńców. Ty również możesz  takim zostać i uszczęśliwić rodzinę w tej trudnej sytuacji.

Dołącz się do akcji i zostań darczyńcą.

Powiedz o paczce w swoim zakładzie pracy, zmobilizuj kolegów i koleżanki.  20 listopada na stronie internetowej Szlachetnej Paczki pojawi się anonimowa  lista rodzin z naszej gminy, którym potrzebna jest pomoc materialna. Wybierz jedną z nich i przystąp do dzieła. Przy każdej rodzinie podana będzie lista potrzeb: żywność trwała, środki czystości, odzież, materiały szkolne, wyposażenie mieszkania itp.  Razem z kolegami i koleżankami zbierz potrzebne rzeczy, zapakuj w paczkę i dostarcz do magazynu Szlachetnej Paczki w Szkole Podstawowej nr 2 w dniach 12 - 13 grudnia.  Dary zostaną dostarczone do potrzebujących rodzin tego samego dnia.

W sobotę 14 listopada w Parku Miejskim od godziny 10 do 13 wolontariusze organizują akcje promocyjna Szlachetnej Paczki. Można przyjść i dowiedzieć się czegoś więcej o tej niezwykłej akcji charytatywnej.