Mikołajki w Świerzenku 2015-12-11 06:30:59        

Wesołe i rozśpiewane Mikołajki w świetlicy wiejskiej w Świerzenku.


Pomimo wręcz jesiennej, wietrznej aury, do świetlicy wiejskiej w Świerzenku w dniu 06.12.2015r. o godz. 15.00 przybył Mikołaj w asyście Panów z Rady Sołeckiej. 
Były prezenty, słodkości, pączki i przepyszne kakao. Dzieci śpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wierszyki.

Każdy maluch siadał na kolanach Mikołaja i odpowiadał na jego odwieczne pytanie: '' Czy byłeś grzeczny w tym roku? ". Wiadomo jak odpowiadały dzieci: '' Tak Mikołaju, byłem grzeczny ".

W świetlicy panował iście świąteczny nastrój. Marysia Krzemińska przygrywała kolędy i pastorałki, a dzieci, młodzież, rodzice i dziadkowie wtórowali jej pięknym śpiewem. Na zakończenie spotkania przygaszono światła i rozpalono zimne ognie, które pomimo swej nazwy rozgrzały wszystkie serducha. Dźwięk kolęd i pastorałek rozchodził się echem po całej wsi aż do samego wieczora. 

Szczególne podziękowania za przygotowanie tak wspaniałego, niedzielnego popołudnia należą się: Sołtysowi, Panu Adamowi Bartoszewicz i jego żonie- Pani Małgorzacie, całej Radzie Sołeckiej, Pani Prezes KGW ''Świerzowianie''-Alicji Tomkowskiej, Paniom i Panom z KGW ''Świerzowianie'', Państwu Janinie i Bogdanowi Ossowskim oraz Pani Aleksandrze Belka.